שינוי שפה
שינוי שפה
התחברות \ הרשמה
התחברות \ הרשמה
קטלוג
קטלוג
צור קשר
צור קשר

יזמות חברתית אונליין: מתניעים יוזמה חברתית ומצליחים

מתעניינים ביזמות חברתית? חושבים להניע יוזמה משלכם? זהו קורס מבוא שיעניק לכם הבנה ודריסת רגל ראשונה בתחום היזמות החברתית. בקורס נכיר את אבני הדרך לפיתוח מיזם, ננתח את שלבי פיתוח מוצר ממוקד לקוח ועקרונות פעולה לקידום מיזם חברתי או מיזם חברתי-עסקי
icon-degrees
icon-price
long course
3 | 9
video play

  • ידע עקרונות, מושגי יסוד וסוגים שונים של יזמות
  • אבני דרך לפיתוח מיזם חברתי או חברתי-עסקי
  • לנתח את השלבים לפיתוח מוצר ממוקד לקוח ושוק
  • כלים למציאת שותפים

זהו קורס מבוא שיעניק לכם הבנה ודריסת רגל ראשונה בתחום היזמות החברתית. יזמות חברתית היא תופעה חדשה ומעניינת מאוד: אזרחים מפתחים פתרונות מועילים לצרכים חברתיים ומוציאים אותם לפועל בעזרת מגוון כלים. יוזמות אזרחיות אלו מביאות לשינוי מציאות ולשיפור חייהם של אנשים רבים ואוכלוסיות מגוונות, איכות הסביבה ובעלי חיים.

הקורס יכיר לך מושגים, תפיסות ועקרונות פעולה לפיתוח ולקידום מיזם חברתי או מיזם חברתי-עסקי. נסביר על סוגי היזמויות השונות, המקום שלך בתוכו, והלקחים והכלים שחשוב להכיר לאור ניסיון יוזמות שהצליחו ונכשלו. ניתן ללמוד את הקורס באופן עצמאי והוא מתאים לכל מי שמתעניינ.ת בעולם היזמות ושוקל.ת אף בעצמו.ה לפתח מיזם. לא נדרש ידע מקדים. הקורס כולל הרצאות ותרגולים לפי מקרי בוחן שיוצגו לך.

לינקדאין
פייסבוק

פרופ’ דורון שולצינר

מכללה אקדמית הדסה ירושלים

הוא יזם חברתי ומהמייסדים של ‘מלי – מרכז לאזרחים יוזמים’. ד”ר שולצינר מנהל את עמותת מלי בהתנדבות מאז שנת 2013 וייסד גם את מיזם המלאכים – שימוש חוזר של חפצים אלקטרוניים ומיחזור של בקבוקים לטובת החברה והסביבה. הוא ליווה וייעץ למיזמים חברתיים רבים בהתנדבות ואת הידע המעשי שלו הוא ריכז בקורס חדשני, מקוון וראשון מסוגו.
ד”ר שולצינר הוא מרצה בכיר במכללה האקדמית הדסה. הוא לימד קורס ביזמות חברתית וכן קורסים במדע המדינה ותקשורת. כיום הוא ראש החוג לפוליטיקה ותקשורת במכללה האקדמית הדסה ירושלים.

ברוך סולצ’ינר

מרצה
מכללה אקדמית הדסה ירושלים

חמש עשרה שנות ניסיון בהוראה והתמחות בסוציולוגיה, אזרחות ומחשבת ישראל. מחנך בתוכנית נחשון למנהיגות, מורה מוביל בלמידה באמצעות פרויקטים (P.B.L), כתיבת תוכניות לימוד למחוננים. עשרים שנות ניסיון בקידום קהילות באמצעות יוזמות חברתיות תרבותיות ובכלל זה פסטיבלים והפקות, קבוצות תיאטרון פרינג’, יועץ בכיר למשרד התרבות המדע והספורט, ניהול מחלקות תרבות ברשויות מקומיות וניהול היכל תרבות אזורי