תאריך התחלה

הקורס פתוח

מחיר

חינם

משך הקורס

10 שבועות | 4 שעות בשבוע

רוצים לטעום מהקורס? מוזמנים להאזין לפודקאסט או לסרוק את הקוד ולהאזין בנייד:

מה נלמד?

  • תלמדו כיצד להציג מחקר באופן ברור ומלהיב בכתב ובעל פה לקהלים מגוונים. תתנסו בדיאלוג והקשבה, סטורי-טלינג וכתיבה יוצרת.
  • תכירו דרכים לשיתוף הציבור במחקר מדעי במסגרת מדע אזרחי ומדע קהילתי.
  • חוקרות, חוקרים ותלמידי מחקר: תרכשו כלים שיעזרו לכם לשתף פעולה טוב יותר עם עמיתים מתחומים אחרים, לזכות באוזן קשבת אצל מקבלי החלטות ותורמים, ולשפר את התקשורת עם המדיה והציבור הרחב.
  • עובדי הוראה: תקבלו כלים מגוונים ומלהיבים להנגשת מדע ומחקר אקדמי עדכני, שניתן ליישם בהוראה הפורמלית כמו בחינוך הבלתי פורמלי.

תיאור:

איך הופכים את המחקר המדעי לנגיש, מעניין ומרגש יותר? איך מקדמים הבנה הדדית בין המדע לציבור?
קורס זה מבוסס על ראיונות עם טובי המומחיות והמומחים בארץ ובעולם – עיתונאים, סופרי מדע פופולרי, תסריטאים, חוקרים אקדמיים ועוד – שילמדו אותנו להנגיש את המדע לקהלים שונים: מצרכני התקשורת, דרך המבקרים במוזיאוני המדע ועד למקבלי ההחלטות הבכירים ביותר.
זה הקורס היחיד מסוגו שניתן בשפה העברית והוא מחובר למציאות החברתית והתקשורתית בישראל.
בקורס נלמד, בין היתר, על ערכים חדשותיים, על שכנוע וקבלת החלטות, על חדשות כזב ודרכי ההתמודדות עמן ועל שיתוף הציבור במחקר המדעי. נתיידד עם מושגים מתחומים מגוונים, החל בתקשורת המונים ועיתונות וכלה בפסיכולוגיה וחינוך בלתי פורמלי.
חוקרות, חוקרים ותלמידי מחקר: תרכשו בקורס כלים שיעזרו לכם לשתף פעולה טוב יותר עם עמיתים מתחומים אחרים, לזכות באוזן קשבת אצל מקבלי החלטות ותורמים, ולשפר את התקשורת עם המדיה והציבור הרחב.
עובדי הוראה: תקבלו כלים מגוונים ומלהיבים להנגשת מדע ומחקר אקדמי עדכני, שניתן ליישם בהוראה הפורמלית כמו בחינוך הבלתי פורמלי.
יחד נחזק את הקשרים בין האקדמיה והמדע לקבוצות שונות בחברה הישראלית, נקדם שיח מגובה ראיות בתקשורת ותהליכי קבלת החלטות מבוססי מחקר בקרב הציבור הרחב וניצור סביבה התומכת טוב יותר בלמידה לאורך החיים.

הקורס פתוח. ההרשמה פתוחה

צוות הקורס:

פרופ' אילת ברעם צברי

מרצה

קצת עלי

ד"ר אביב שרון

מפתח תכנים וכלי הערכה

קצת עלי

ד"ר יעל בראל–בן דוד

מתרגלת ומפתחת תכנים

קצת עלי