מי אנחנו?

המכללה האקדמית אחוה – הסטארט-אפ של האקדמיה
המכללה האקדמית אחוה נמצאת בעיצומה של תקופת פיתוח והתחדשות המתבטאת בתכניות לימודים ייחודיות ומאתגרות, שיטות הוראה חדשניות ומתקדמות והפעלת כיתות פעילות, במטרה לתת מענה למקצועות החסרים באזור הדרום ולהתאים את הלימודים לעת החדשה, לשוק העבודה ולמאה ה-21.
המכללה מציעה מגוון רחב של תארים לתואר ראשון ושני, וממשיכה לפתח תארים נוספים בשילובים שאינם מוצעים במוסדות להשכלה גבוהה. לאחרונה נפתחו מגמות חדשות בהן, חקלאות חדשנית – אגרוטק, תואר ראשון להפרעות בתקשורת היחיד באזור הדרום, וכן נוירופדגוגיה המשלב בין מורים במערכת החינוך לידע מתחום חקר המוח.
המכללה ממוקמת על קו התפר בין הנגב למרכז הארץ ומיקומה הייחודי מאפשר הנגשת השכלה גבוהה לתושבים ולקהילה באזור זה. המכללה חרטה על דגלה את נושא החדשנות, המוטיבציה, הראייה למרחוק והטבעת חותם מתוך מחשבה שהצלחת המכללה היא הצלחה של אזור שלם.
המכללה האקדמית אחוה מאמינה כי חיזוק מגוון האוכלוסיות המתגוררות בה משמעותו לא רק חיזוק המדינה כולה, אלא יצירת עתיד טוב יותר עבור דור העתיד ומתן כלים להצליח בכל מקום בו יבחרו לבנות את חייהם. זאת, בעזרת חדשנות, טכנולוגיה ויזמות בחשיבה, בתוכן ובתכניות הלימודים – המובילים את המכללה האקדמית אחוה לסטארט-אפ של האקדמיה.
המכללה פועלת לשיתופי פעולה ייחודיים. לדוגמה, בוגרי התואר במדעי החיים יוכלו להגיש מועמדות ללימודי רפואה במסלול ארבע שנתי באוניברסיטת תל-אביב, מעבדנות רפואית בשיתוף עם מרכז רפואי שיבא תל-השומר, ובדרך תכניות נוספות בתחומי הפרא-רפואה, מדעי המחשב ועוד.
כמו כן, המכללה מקדמת בברכה ריבוי תרבויות ומעודדת דיאלוג פורה בין קבוצות ומגזרים בחברה הישראלית, תפיסה הבאה לידי ביטוי בהרכב הסגל והסטודנטים המורכב מחילונים, דתיים, חרדים ובדואים, ואוכלוסיות נוספות המבקשות לממש את זכותן ושאיפתן להשכלה גבוהה.
במסגרת התאמת הלימודים לעידן הנוכחי ולתמורות הטכנולוגיות המתחוללות בו, חיברה המכללה עם פלטפורמת 'קמפוס' במסגרתה מקיימת השנה שני קורסים מקוונים: 'שלדים בארון – מסע בזמן בעקבות האבולוציה של בעלי החוליות' עם דʺר חיים סיון, מרצה בכיר בבית הספר למדעי החיים ומהזואולוגים הבולטים בארץ. והשני, 'כזה ראה וחדש – קורס ייחודי סביב מעגל השנה העברי עם חנה אבוחצירא מבית הספר לחינוך. קורסים מקוונים אלו הינם מבין הראשונים בארץ שמשנים את חווית הלמידה הסטודנטיאלית ומהווים חלק אינטגרלי לשוויון הזדמנויות ולצמצום הפערים החברתיים והכלכליים בארץ. כל אלו הופכים את המכללה האקדמית אחוה לסטארט-אפ של האקדמיה.

כל הקורסים

2

מרצה

5

הקורסים של המכללה האקדמית אחוה

The course staff Of המכללה האקדמית אחוה

ד"ר חיים סיון

מרצה הקורס

קצת עלי

הדס בוני

מרצה

קצת עלי

חנה אבוחצירא

מרצה

קצת עלי

פרופ' נעמה צבר בן יהושע

מרצה

קצת עלי

שלמה חדד

מרצה

קצת עלי

?>