קרן מנדל-ישראל
קרן מנדל-ישראל מפעילה תוכניות הכשרה למנהיגות המיועדות לאנשי מקצוע בעלי ניסיון ניהולי, השואפים להיטיב ולהעצים את ההשפעה שלהם בתחומי החינוך, התרבות והחברה בישראל.
תוכניות המנהיגות של מנדל מפתחות יכולת לנתח את המציאות ולהגדיר מחדש בעיות ופתרונות, מתוך הבנה מערכתית וידע השוואתי, ומתוך מודעות למגוון הבחירות הערכיות הרלבנטיות לכל הכרעה מקצועית.
השילוב בין לימודים מעשיים ותיאורטיים בתחום המקצועי, לבין לימודי רוח, החושפים את הממד הערכי המעורב בכל תהליכי קבלת החלטות, הוא השילוב המייחד את תוכניות המנהיגות של הקרן.
בוגרי מנדל, הבאים מכל שדרות החברה בישראל, פרוסים בכל הארץ, ותורמים כל אחד בתחומו ובהתאם לערכיו, לשיפור מערכות החינוך, החברה והתרבות, ומובילים יוזמות רבות הן בשירות הממשלתי והן בארגונים ללא כוונת רווח.
קרן מנדל-ישראל פועלת מראשית שנות ה-90, באמצעות חמש יחידותיה: בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, מכון מנדל למנהיגות, מרכז מנדל למנהיגות בנגב, מרכז מנדל למנהיגות בצפון ויחידת בוגרות ובוגרי מנדל.
פעילות הקרן נערכת וממומנת על ידי קרן ג’ק, ג’וזף ומורטון מנדל, שהוקמה בארה”ב ב-1953. הקרן פועלת לשיפור איכות החיים ולשגשוגן של חברות צודקות, סובלניות, מיטיבות ודמוקרטיות בארצות הברית ובישראל.
היסטוריון ומרצה ביחידות קרן מנדל, עוסק בהיסטוריה של החינוך בישראל ומומחה לחברה החרדית. לימד במחלקה למדע המדינה ומדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית ומכהן כיו”ר חברת “אגורא – מדיניות” המייעצת למשרדי ממשלה וקובעי מדיניות.
פרופסור אמריטוס לתולדות החינוך בבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב. במהלך כהונתו היה ראש המגמה לתכנון לימודים, ראש ההתמחות בחינוך דמוקרטי, ראש החוג למדיניות ומנהל החינוך, מופקד הקתדרה לחינוך יהודי וראש בית הספר.
מכהן כיועץ המדעי של הארכיון לחינוך יהודי באוניברסיטה, נשיא האגודה הישראלית לחקר תולדות החינוך ועורך כתב העת הבין-אוניברסיטאי בתחום זה, “דור לדור”.משנת 2011 מלמד בחוג לחינוך במכללה האקדמית תל-חי. בשנים 2022-2019 שימש כראש התוכנית לתואר שני בחינוך במכללה.תחומי מחקרו הם ההיסטוריה של החינוך בארץ ישראל, שילוב מחקר היסטורי עם קביעת מדיניות חינוכית עכשווית, חינוך קיבוצי וחינוך בלתי פורמלי.
קורסים חדשים בשיתוף פעולה עם קרן מנדל-ישראל, קורסים חדשים בשיתוף פעולה עם קרן מנדל-ישראל