מי אנחנו?

האוניברסיטה הפתוחה בישראל נוסדה בשנת 1974 והלימודים החלו בה בסתיו 1976. ייעודה המרכזי של האוניברסיטה הוא הנגשת לימודים אקדמיים לאוכלוסיות רחבות ככל האפשר במרכז ובפריפריה, באמצעות קבלה פתוחה (ללא דרישת הוכחה מקדימה של יכולות והישגים) וגמישות מרבית של תכנון וארגון הלימודים תוך כדי שמירה על רמתם הגבוהה.

כיום לומדים באוניברסיטה הפתוחה יותר מ-47,000 סטודנטים במגוון תוכניות לתואר ראשון ולתואר שני במדעי הרוח והחברה, במדעי הטבע והחיים ובמדעים מדויקים.

בידולה של האוניברסיטה הפתוחה בא לביטוי במגוון שיטות למידה – הנחיה פנים אל פנים בקבוצות קטנות ב-60 מרכזי לימוד ברחבי הארץ, לימוד באמצעים אינטראקטיביים מקוונים ולימוד עצמי – המאפשרות לסטודנטים גמישות מרבית של מקום הלימודים, מועד הלימודים והקצב שלהם. גישתה הייחודית של האוניברסיטה הפתוחה משלבת חתירה לאיכות אקדמית גבוהה ולמצוינות מדעית עם גמישות ארגונית, חדשנות בשיטות ההוראה ופתיחוּת מְרַבּית כלפי כל המבקשים ללמוד במסגרתה.

לאורך כל תקופת הלימודים עומדים לרשות הסטודנטים מערך הייעוץ וההדרכה ללימודים אקדמיים וסיוע לסטודנטים עם לקויות למידה או עם צרכים מיוחדים, סדנאות והדרכות אישיות לשיפור כישורי הלמידה ומערך סיוע כלכלי באמצעות מלגות.

האוניברסיטה הפתוחה מושתתת על שני אדנים: הקניית השכלה אוניברסיטאית מוקפדת ללומדים בה וקידום המצוינות המחקרית של חברי וחברות הסגל האקדמי שלה.

בליבת העשייה האקדמית באוניברסיטה הפתוחה נמצא תהליך פיתוח הקורסים. מרבית הקורסים מבוססים על ספרים ועל חומרי למידה טקסטואליים, מודפסים ודיגיטליים. ספרי הלימוד של האו"פ משמשים תשתית לקורסים הנלמדים במרבית המוסדות להשכלה גבוהה בארץ. לצד החומרים המודפסים, גדל משנה לשנה היקפם של חומרי הלימוד המוצעים בפורמטים נוספים: קורסים מצולמים בווידאו, תוכנות ומשאבים אינטראקטיביים. החומרים כולם, טקסטואליים כוויזואליים, מוצאים את מקומם באתרי הקורסים המתחדשים ומשנים את פניהם, והם מוגשים לסטודנטים במגוון שיטות המאפשרות להם לימוד עצמי מעניין ואפקטיבי, כולל התאמה מיטבית למכשירי מובייל ועמידה בתקנות הנגישות הדיגיטלית.

האוניברסיטה הפתוחה היא אחד הגופים המובילים בארץ לפיתוח קורסים מקוונים (MOOC) המועלים לפלטפורמה הלאומית קמפוס ולפלטפורמה הבינלאומית Open-EdX, המאפשרות הנגשת השכלה אקדמית לציבור הרחב. פיתוח הקורסים מקצה לקצה מתבצע באמצעות אקדמיה מקוונת בע"מ, חברת בת של האוניברסיטה הפתוחה, בשיתוף מרכז שה"ם, המתמחה בפיתוח ובהטמעה של פתרונות פדגוגיים ומשאבי לימוד מקוונים.

כל הקורסים

10

מרצה

18

הקורסים של האוניברסיטה הפתוחה

The course staff Of האוניברסיטה הפתוחה

ד"ר אירית לוי-פלדמן

מרצה

קצת עלי

ד"ר אסף נוסבוים

מרצה

קצת עלי

ד"ר דובי וייס

מרצה

קצת עלי

ד"ר חני שלטון

מרצה

קצת עלי

ד"ר יעל סידי

מרצה

קצת עלי

ד"ר מיכל לוי-קרן

מרצה

קצת עלי

ד"ר נוע רגוניס

מרצה

קצת עלי

ד"ר נעמה בן-שחר

מרצה

קצת עלי

ד"ר עינת נוטע-קורן

מרצה

קצת עלי

ד"ר קרן ספקטור פרצל

מרצה

קצת עלי

ד"ר תמר שמיר ענבל

מרצה

קצת עלי

פרופ' אבריאל בר-לבב

יועץ אקדמי

קצת עלי

פרופ' זאב נוטוב

מרצה

קצת עלי

פרופ' יורם עשת

מרצה

קצת עלי

פרופ' מנור מנדל

מרצה

קצת עלי

פרופ' צחי וייס

מרצה

קצת עלי

פרופ' שרה גורי-רוזנבליט

מרצה

קצת עלי

פרופ' תמיר טסה

מרצה

קצת עלי

?>