ד”ר תמר שמיר ענבל
מרצה
الجامعة المفتوحة
ד”ר תמר שמיר ענבל היא חברת סגל הוראה בתואר השני בטכנולוגיות למידה, חוקרת, מנחת סטודנטים בכתיבת עבודות תזה, מרכזת הוראה ומרצה בשלושה קורסים (מחקר איכותני בחינוך, למידה וחינוך בחברת המידע, “ממידע לידע בסביבות דיגיטליות ושיתופיות”), במסגרת התכנית לתואר שני, טכנולוגיות ומערכות למידה, במחלקה לחינוך ופסיכולוגיה, של האוניברסיטה הפתוחה.
תמר סיימה תואר שלישי בטכניון במחלקה להוראת המדעים והטכנולוגיה בנושא הטמעת טכנולוגיה בתרבות הבית ספרית. בנוסף לעבודתה האקדמית תמר עוסקת בהדרכה, הטמעה והשבחת תהליכי הוראה ולמידה בשילוב טכנולוגיה במסגרות להתפתחות מקצועית של מורים במערכת החינוך.
תחומי המחקר בהם היא עוסקת מתמקדים בעיצוב הוראה ולמידה משולבת טכנולוגיה במוסדות חינוך ובהשכלה הגבוהה, בהתפתחות מקצועית מותאמת למאפייני המאה ה- 21 לעובדי הוראה ובאוריינות דיגיטלית.