תאריך התחלה

הקורס פתוח

מחיר

חינם

משך הקורס

3 חודשים

רוצים לטעום מהקורס? מוזמנים להאזין לפודקאסט או לסרוק את הקוד ולהאזין בנייד:

ברוכים הבאים לקורס ההכנה לבחינה הפסיכומטרית של מערך הדיגיטל הלאומי.

הקורס פתוח ללמידה!

מה ההבדל בין הקורס הזה לקורסים אחרים?
הקורס נתמך על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה (מאל"ו) – הגוף שמחבר ומעביר את הבחינה הפסיכומטרית – אשר מספק שאלות ובחינות לדוגמה עבור הקורס, וכן הכשרה למעריכי מטלות הכתיבה.
בקורס תקבלו הצצה אל "מאחורי הקלעים" של המבחן, ותלמדו את כל הסודות של הפסיכומטרי – מה עומד מאחורי השאלות וכיצד לפתור אותן באופן מהיר ופשוט.

 

תיאור:

הפסיכומטרי של המדינה הוא קורס הכנה חינם מטעם מערך הדיגיטל הלאומי, הכולל את כל מה שיש בקורס פרונטלי רגיל, ואף יותר. הלימוד בקורס מתבצע באמצעות תכנית לימוד יומית, שיעורי וידאו הזמינים 24/7, תרגול שאלות פסיכומטריות אמיתיות מתוך מבחני עבר, מערכות לימוד שונות (לימוד מילים, תחקור סימולציות) ועוד.


תמיכת מדריכים
באתר יש צוות מדריכים זמין לשאלות שתפקידו לעזור לכם בכל שאלה שתהיה לכם במהלך הלימוד – ללא הגבלה. מתחת לכל סרטון ולכל שאלה באתר יש אפשרות לשאול שאלות, וכן ללמוד מתוך תשובות לשאלות של תלמידים קודמים.

המסלול המתוגבר
אלו מכם שרוצים להפיק את המקסימום מהקורס יכולים להצטרף למסלול המתוגבר אשר כולל את התוספות הבאות:

 • הצטרפות לכיתה עם מדריך קבוע
 • 28 שיעורים כיתתיים אונליין (בני שעה אחת)
 • 3 שיעורים פרטיים אונליין (בני חצי שעה)
 • 3 בדיקות חיבורים
 • קבוצת ווטסאפ כיתתית

יתרון משמעותי נוסף של המסלול המתוגבר הוא המסגרת שהוא מספק, המסייעת לכם לשמור על קצב נכון ולעמוד בתוכנית הלימוד.

להצטרפות למסלול המתוגבר, לחצו כאן.


למי מתאים הקורס?
הקורס בקמפוס IL אידיאלי כמעט עבור כולם, בין אם אתם תלמידים בעלי יסודות חזקים או נבחנים חוזרים המעדיפים להתקדם מהר יותר, ובין אם אתם זקוקים ללימוד איטי יותר וחזרות על החומר.

 • ניגשים פעם ראשונה –רוב התלמידים בקמפוס IL הם תלמידים שניגשים למבחן בפעם הראשונה. אל תחששו – הקורס יספק לכם מסגרת והכנה לא פחות ואף טובה יותר מאשר כל קורס אחר (קראו את ההמלצות בהמשך).
 • נבחנים חוזרים – אתם זקוקים למסגרת לימוד גמישה שתאפשר לכם להתמקד רק במה שאתם צריכים ולא ללמוד את כל החומר מהתחלה, והקורס בקמפוס IL מאפשר לכם לעשות זאת בצורה נוחה וטובה.
 • תלמידים שלומדים במקביל לקורס במכון – גם אם נרשמתם לקורס במכון, אנו ממליצים להיעזר בקורס בקמפוס IL. אל תדאגו, הוא לא יתנגש בקורס שלכם אלא רק יעזור לכם – שיעורי וידאו, תרגול נוסף, סימולציות ערוכות, שיעורי חזרה ושיעורים פרטיים (במסלול המתוגבר), ועוד.
הקורס פתוח. ההרשמה פתוחה

צוות הקורס:

אלעד שווייצר

מדריך

קצת עלי

ליאור כהן

מדריך

קצת עלי

שאלות נפוצות

מי עומד מאחורי הקורס?+

זהו הקורס הרשמי של המדינה מטעם מטה ישראל דיגיטלית, בשיתוף המרכז הארצי לבחינות ולהערכה (מאל"ו) - הגוף שמחבר ומעברי את הבחינה הפסיכומטרית, וזה הקורס היחיד בארץ אשר כולל שאלות פסיכומטריות אמיתיות ממבחני עבר. הקורס מועבר על ידי ליאור כהן ואלעד שווייצר - מומחים לבחינה הפסיכומטרית ומחברי ספרי הלימוד של "פסיכו", עם ותק של כ-20 שנה בתחום.

מה כולל הקורס וכמה הוא עולה?+
הקורס הוא ללא תשלום והוא מאפשר הכנה מלאה ומקיפה לבחינה הפסיכומטרית. בנוסף, קיים מסלול מתוגבר בעלות של 720 ₪ (פירוט בשאלה הבאה).
 • תכנית לימוד - כוללת משימות לימוד יומיות בהתאם למשך זמן הלימוד שהגדרתם (איזה שיעורים לראות, מה לתרגל וכו'). ניתן לבחור משך לימוד של חודשיים, שלושה או ארבעה חודשים, ובכל מקרה ניתן להתקדם בתכנית בקצב אישי (מהר או לאט יותר).
 • שיעורי וידאו - שיעורי לימוד בכל הנושאים, זמינים 24/7 ללא הגבלה.
 • תרגול - שאלות פסיכומטריות אמיתיות ממבחני עבר בכל הנושאים. ניתן לתרגל באתר או להוריד חינם קובצי PDF של ספרי הקורס. לנוחיותכם, ניתן להזמין את הספרים מודפסים ממערכת ההזמנות במחירי עלות (290 ₪ ל-9 ספרים).
 • סימולציות - ניתן להוריד חינם קובצי PDF של הסימולציות. לנוחיותכם, ניתן להזמין את סימולציות מודפסות ממערכת ההזמנות (180 ₪ ל-10 סימולציות כולל פתרונות מלאים).
 • מערכות לימוד - לומדת מילים, ניתוח סימולציות, תרגול חישובים ועוד.
 • בדיקת חיבורים ממוחשבת - מערכת ייחודית שפותחה על ידי מאל"ו ובודקת חיבורים באופן אוטומטי. נושאי החיבורים שניתן לבדוק מופיעים באזור האישי.
 • תמיכה ממדריכים - לאורך כל הלימוד ניתן לשאול שאלות ללא הגבלה בדיונים (פורומים) באתר.
מה כולל המסלול המתוגבר?+
המסלול המתוגבר נועד לספק מסגרת ותמיכה נוספת, והוא כולל:
 • הצטרפות לכיתה עם מדריך אישי
 • 28 שיעורים כיתתיים אונליין בני שעה (Live במערכת דומה ל-zoom)
 • 3 שיעורים פרטיים אונליין בני חצי שעה (Live במערכת דומה ל-zoom)
 • בדיקת 3 חיבורים
 • קבוצת ווטסאפ כיתתית (לניהול שוטף ולהודעות מהמדריך)
עלות: 720₪
איך נרשמים לקורס?+
 • רישום לקורס החינמי - לוחצים על הכפתור הירוק הגדול בראש העמוד. אם אתם כבר רשומים ומחוברים לאתר קמפוס IL בכפתור יהיה כתוב "הרשמה לקורס", ואם עדיין לא נרשמתם לאתר קמפוס IL בכפתור יהיה כתוב "הרשמה לקמפוס IL", ורק לאחר הרישום לאתר תחזרו לעמוד זה ולחצו על "הרשמה לקורס". הקורס יופיע באזור האישי שלכם ותוכלו ללחוץ עליו ולעבור לעמוד הקורס.
 • רישום למסלול המתוגבר - יש להיכנס למערכת ההזמנות ולהזמין את המסלול המתוגבר. במהלך ההזמנה תוכלו לבחור את הימים והשעות הנוחים לכם, וכן להזמין ספרי לימוד או סימולציות מודפסות (הזמנת הספרים והסימולציות היא לצורך נוחות בלבד - ניתן להוריד חינם מהאתר קובצי PDF שלהם, אולם יש לקחת בחשבון שמדובר באלפי עמודים).
איך מתבצעים השיעורים הכיתתיים הפרטיים (Live) ומתי?+
ראשית, חשוב להבין שהשיעורים הכיתתיים והפרטיים זמינים לתלמידי המסלול המתוגבר בלבד. השיעורים הכיתתיים והפרטיים מתבצעים אונליין במערכת כיתה וירטואלית, ויש צורך במצלמה ומיקרופון (אוזניה של טלפון מספיקה). הכיתה הוירטואלית פועלת באתר אינטרנט רגיל - אין צורך בהתקנת תוכנה או אפליקציה מיוחדת.
 • שיעורים כיתתיים - את הימים והשעות של השיעורים הכיתתיים אתם בוחרים בעת הרישום למסלול המתוגבר במערכת ההזמנות. שימו לב כי מדובר בזמנים קבועים לכל אורך הקורס (למשל, ימים א' + ד' שעות 19:00-20:00).
 • שיעורים פרטיים - את זמני השיעורים הפרטיים אתם מתאמים מול המדריך האישי שלכם לאחר השיעור הכיתתי הראשון.
מה אפשר להזמין במערכת ההזמנות?+
במערכת ההזמנות ניתן להזמין את הפריטים הבאים:
 • הרשמה למסלול המתוגבר - 720 ₪.
 • ערכת ספרים (9 ספרים) - 290 ₪.
 • 10 סימולציות עם פתרונות מלאים - 180 ₪.
 • בדיקת חיבור - 50 ₪.
 • שיעור פרטי נוסף (מעבר ל-3 שמקבלים במסלול המתוגבר) - 70 ₪ לחצי שעה. הזמנת שיעור פרטי אפשרית רק לתלמידים שנרשמו למסלול המתוגבר.
* עלות משלוח ספרים/סימולציות - 37 ₪ (עדיף להזמין אותם יחד על מנת לא לשלם משלוח כפול).
איך מקבלים ספרים וסימולציות?+

התרגול בקורס קיים כתרגול אינטראקטיבי באתר, אולם ניתן גם להוריד חינם את קובצי ה-PDF של הספרים והסימולציות. עם זאת, מכיוון שמדובר באלפי עמודים, ניתן להזמין אותם ממערכת ההזמנות במחירי עלות (9 ספרים ב-290 ₪ ו-10 סימולציות עם פתרונות מלאים ב-180 ₪). הספרים והסימולציות מגיעים עם שליח עד לבית, עלות המשלוח היא 37 ₪ (עדיף להזמין אותם יחד על מנת לא לשלם משלוח כפול).

מה אני עושה אם לא הבנתי משהו?+

מתחת לכל סרטון לכל שאלה יש כפתור "דיון" בו ניתן לשאול שאלות ולקבל מענה מצוות המדריכים. אם נרשמתם למסלול המתוגבר, יש לכם בנוסף לדיונים גם 3 שיעורים פרטיים לאורך הקורס.

לכמה זמן הקורס פתוח / האם ניתן לחזור על הקורס שוב?+
 • הקורס החינמי - מרגע ההרשמה הקורס החינמי פתוח עבורכם 24/7 ללא הגבלה וניתן ללמוד בו שוב ושוב. עם זאת, ישנם מספר פיצ'רים שעל מנת שיפעלו עליכם לעבור למועד פעיל (למשל, שליחת חיבורים לבדיקה). תוכלו לעבור למועד פעיל באופן עצמאי, באזור האישי בלחצן "עדכן פרטים".
 • המסלול המתוגבר - הרישום למסלול המתוגבר תקף למועד אחד בלבד. אם תרצו להשתתף בו שוב (שיעורים כיתתיים, שיעורים פרטיים, בדיקת חיבורים) יש להירשם אליו שוב במערכת ההזמנות. שימו לב כי עליכם להירשם שוב עם מייל שונה מזה שנרשמתם למסלול המתוגבר הקודם (אי אפשר להירשם פעמיים למסלול המתוגבר עם אותו מייל).
איך אני יודע אם הקורס מתאים לי?+

זו החלטה אישית של כל אחד, אולם כדאי לדעת שכיום רוב תלמידי הפסיכומטרי בארץ לומדים בקורס של קמפוס, והרוב המכריע של התלמידים אומרים שהלימוד בקורס הרבה יותר נח ממה שחשבו בתחילה, ואף יותר נח מלימוד בכיתה רגילה - מצד אחד יש את היתרונות של לימוד בקצב אישי, ומצד שני יש תמיכה שוטפת ממדריכים וכן את המסלול המתוגבר לאלו שצריכים מסגרת ותמיכה נוספת. בכל מקרה, אם אתם מתלבטים, אתם מוזמנים להתייעץ איתנו - התקשרו 1299 ונשמח לעזור.

האם הקורס מתאים למי שניגש לבחינה המשולבת (עברית - אנגלית)?+

בהחלט כן, מדובר באותם תכנים בדיוק. עם זאת, יש לשים לב לשוני בין מבני הפרקים והזמן המוקצב להם בבחינה הרגילה לעומת המשולבת. בתקופת המרתון מומלץ לפתור סימולציות של הבחינה המשולבת מתוך האתר של מאל"ו.

האם הקורס מתאים למי שיש לו התאמות למבחן?+

בהחלט כן, הקורס מתאים גם למי שנבחן עם התאמות - מדובר באותן שאלות ובאותן דרכי לימוד. ההבדל היחיד יהיה בסימולציות, אותן יש לבצע לפי הזמנים וההתאמות שיש בבחינה עצמה. למשל, מי שיש לו אישור למחשבון יוכל להשתמש במחשבון גם בסימולציות, ומי שנבחן במפע"ם (מבחן פסיכומטרי על מחשב), צריך לפתור את השאלות בכל פרק לפי הסדר, בלי לדלג ובלי לחזור אחורה, ולעבוד לפי הזמנים של מפע"ם.

האם הקורס מתאים להכנה למבחן אמי"ר או אמיר"ם?+

בהחלט כן, הקורס מתאים להכנה למבחן אמי"ר או אמיר"ם, שהם מבחנים שכוללים רק את חלק האנגלית מהפסיכומטרי (אותן שאלות בדיוק). ניתן ללמוד ולתרגל את הנושאים בתחום האנגלית, וכן להיעזר במילון הקורס שקיים גם בקבצים להורדה, גם כאפליקציה (שם האפליקציה: אקס-קמפוס), וגם באפליקציית קוויזלט.