שינוי שפה
שינוי שפה
התחברות \ הרשמה
התחברות \ הרשמה
קטלוג
קטלוג
צור קשר
צור קשר

תכנות מונחה עצמים: מתכנית לתוכנה

יודעים לכתוב קוד? זה הזמן להתקדם להנדסת תוכנה! בקורס ייחודי זה המיועד למתכנתים נכיר את הפרדיגמה "תכנות מונחה עצמים" שתאפשר לנו לתכנן ולתכנת תוכנות מסובכות בלי להסתבך. בדרך, נפתח משחקים קטנים ברמת מורכבות עולה, נהנה, וקצת נזיע.
icon-degrees
icon-price
long course
70
video play

  • מהו תכנות מונחה עצמים?
  • איך מתכננים נכון תוכנה מרובת רכיבים?
  • איך כותבים קוד שתומך בהרחבות ותוספים?
  • איך בונים אפליקציות גרפיות כמו משחקים?
  • אילו כלים משמשים לתכנות מתקדם?
  • איך נהוג לשמור ולעבוד עם נתונים?
  • איך מונעים מראש התפשטות של שינויים בקוד?
  • ובעיקר: מה הופך תכנות לתחביב כל כך מהנה?

מתכנתות ומתכנתים יודעים שהבסיס של תוכנה כולל תנאים, לולאות, פונקציות, משתנים וכן הלאה.
האם גם תוכנות גדולות הן פשוט “עוד” מאלה?
מסתבר שלא, כי על הבסיס הזה יושבת שכבה הכרחית נוספת.
נמשיל לבניית בניין: בבסיסו של דבר, האם לא מדובר באבן, טיח, וכלי עבודה? אלה דורשים בפני עצמם מומחיות ונסיון, אבל הם לא מספיקים: אדריכלות היא תורה נפרדת, שיושבת מעל המיומנות הפיסית, והכרחית לא פחות כדי לתכנן ולפתח בניין מרובה קומות.

בקורס תכירו את הפרדיגמה “תכנות מונחה עצמים” שנלמדת ומתורגלת ברחבי העולם כמיומנות חובה לכל מתכנתת ומתכנת. נתכנן תוכנות מורכבות, נכתוב משחקים, נשקול עיצובים שונים, נשייף את יכולות הפיתוח שלנו, נכיר כלים מתקדמים, ונהפוך יחד עם מירי למהנדסי תוכנה.
שפת התכנות בה בחרנו, שלא מונחת היכרות איתה, היא ג’אווה – אחת הבחירות הפופולריות ביותר לכתיבת פרויקטים משמעותיים שחורגים מהיקף של קבצים ספורים.

מדובר בקורס ממושך שיצריך עבודה אינטנסיבית, מחשבה, יצירתיות, ואהבה לתחום. הוא תוכנן בקפידה להיות נגיש לכל מי שמחזיקה או מחזיק בבסיס של תכנות בשפה כלשהי, בלי להתפשר על סטנדרט הרמה של האוניברסיטה העברית.

חובבי וחובבות MOOC-ים יפגשו כאן כמה דרכי הנגשה והכשרה חדשות שבתקווה תמצאו מהנות כמונו.

הקורס פותח והובל על ידי דן ניראל, בעזרתם של בועז מרמלשטיין, שי גינדין, הדס נחשון וכרמל גרוס, ועם ד”ר רועי שוורץ כיועץ.

לינקדאין
פייסבוק

דן ניראל

מפתח הקורס
האוניברסיטה העברית בירושלים

מפתח 15 שנים ומורה 10 שנים, בעל תואר שני במדעי המחשב. יום אחד פנתה אליי האוניברסיטה ושאלה “תרצה לתכנן ולהפיק קורס מקוון?”.
“מה זאת אומרת מכוון? טרם הכנתי קורס בטעות.”
“מצוין, תודה!”
“ובאיזה נושא? הלו?”
אז הנה קורס לפניכם. ליתר ביטחון הוא גם עם כוונה תחילה, גם מכוון גבוה, וגם מלא בכוונות טובות.

ד”ר רועי שוורץ

מדריך
האוניברסיטה העברית בירושלים

מרצה בכיר בביה״ס למדעי המחשב באוניברסיטה העברית בירושלים. המחקר של רועי מתמקד בשיפור מודלי למידה עמוקה להבנת שפה, וכמו כן הפיכתם ליעילים יותר. על מנת לעשות זאת, המחקר שלו מתבסס על שיפור ההבנה המתמטית והבלשנית של מודלים אלו. לפני שהצטרף לאוניברסיטה העברית, רועי היה פוסט-דוקטורט (2016-2019) ואח״כ עמית מחקר (2019-2020) בקבוצת AllENNLP במכון אלן לבינה מלאכותית, ובביה״ס למדעי המחשב באוניברסיטת וושינגטון בסיאטל. רועי השלים את לימודי הדוקטורט שלו במדעי המחשב באוניברסיטה העברית בשנת 2016.

יוסף

יוסף

תודה על הקורס, שלא רק מלמד אלא גם נותן כלים לאיך לעבוד והכל מועבר בחן, בכיף ובחוש הומור. תודה לך ומאחל לך את כל הטוב שבעולם! אם יהיו עוד קורסים שלך, אני ממש אשמח, אתה מעביר מדהים, מסביר מצויין, וממש כיף.

עדו

עדו

דן הנגשת את החומר בצורה כל כך כיפית ומעוררת השראה. וגם הבדיחות היו נהדרות. תודה רבה לך! אני יותר אוהב תכנות מלפני הקורס הזה.

צבי

צבי

תודה על הכל! גם על חומר הלימוד, אבל גם על לימוד צורת העבודה, והכל בכיף ובהומור!