שינוי שפה
שינוי שפה
התחברות \ הרשמה
התחברות \ הרשמה
קטלוג
קטלוג
צור קשר
צור קשר

מבני נתונים – חלק ג’: אלגוריתמי מיון וערכי מיקום

מבני נתונים – קו הסיום! מיון הוא אחד הנושאים המרכזיים בתחום מדעי המחשב ועל כן פותחו אלגוריתמים רבים למיון. בקורס זה נכיר אלגוריתמי מיון קלאסיים, נדבר על חסמים תחתונים, ונציג אלגוריתמים למיון בזמן ליניארי. כמו-כן, נלמד אלגוריתמים למציאת חציון וערכי מיקום אחרים.
icon-degrees
icon-price
long course
10 | 3
video play

  • אלגוריתמי מיון קלאסיים
  • מיון מבוסס השוואות
  • אלגוריתמים למיון בזמן ליניארי
  • אלגוריתמים למציאת איבר ה-i  בגודלו

מבנה נתונים הוא אחד הנושאים המרכזיים בתחום של מדעי המחשב. בקורס זה תלמדו לעומק את נושא המיון. פעולת המיון היא אחת הבעיות המרכזיות בתחום מדעי המחשב. במהלך השנים פותחו אלגוריתמים  רבים למיון. ההבדל ביניהם הוא פשטות, סיבוכיות זמן ריצה, סיבוכיות זיכרון ועוד. בקורס זה נכיר אלגוריתמי מיון קלאסיים, נדון בחסם תחתון לזמן ריצה של מיון מבוסס השוואות, ונציג אלגוריתמים למיון בזמן ליניארי. כמו-כן, נציג ערכי מיקום – order statistics, ונכיר שני אלגוריתמים למציאת האיבר ה-i בגודלו.

פרופ’ מיכאל אלקין

מרצה
جامعة بن غوريون في النقب

פרופ. אלקין סיים תואר ראשון במדעי המחשב ומתמטיקה באוניברסיטה העברית בשנת 1995. הוא עשה תואר שני ושלישי במחלקה למתמטיקה ומדעי המחשב במכון וויצמן למדע, אותו הוא סיים ב-2002. אחרי שנתיים של השתלמויות בתר-דוקטוריאליות במכון ללימודים מתקדמים בפרינסטון ובאוניברסיטת ייל הוא הצטרף לסגל הבכיר של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשנת 2004. תחום עיסוקו העיקרי הוא אלגוריתמים לגרפים, ואלגוריתמים מבוזרים ואלגוריתמים מטריים.

ד”ר אירינה רבייב

מרצה
جامعة بن غوريون في النقب

ד”ר אירינה רבייב היא חברת סגל במחלקה להנדסת תוכנה במכללה האקדמית להנדסה ע”ש סמי שמעון.
בנוסף, אירינה מרכזת אקדמית של מסלול מדעי המחשב בתכנית אודיסיאה הפועלת במרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. תחום התמחותה של אירינה הוא עיבוד וניתוח תמונות של מסמכים היסטוריים. היא פעילה בוועדת השיפוט בכתבי עת וכנסים בינלאומיים שבתחום.
אירינה בעלת תואר שלישי במדעי המחשב מאוניברסיטת בן-גוריון.

ד”ר מרינה קוגן-סדצקי

מרצה
جامعة بن غوريون في النقب

ד”ר מרינה קוגן-סדצקי סיימה תואר שני במדעי המחשב באוניברסיטת בן-גוריון , ולאחר מכן עבדה במחקר ופיתוח אלגוריתמים ב- Oracle במשך 10 שנים. לאחר מכן חזרה לאוניברסיטת בן-גוריון  ללימודי Ph.D. מרינה סיימה את הדוקטורט ב- 2019, ומאז מרצה עמיתה באוניברסיטת בן-גוריון במחלקה למדעי המחשב.
תחום התמחותה של מרינה הוא Big Data, High-Performance Data Structures, ו- Caching.