תאריך התחלה

הקורס פתוח

מחיר

חינם

משך הקורס

4 שבועות | 4-5 שעות בשבוע

מה נלמד?

  • מה מקור סימן הנחש המפורסם? איך נולד התחום המתמטי שמכונה חדו״א, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי?
  • מושג האינטגרל מפגיש באופן מפתיע ומרתק בין שני תחומים לכאורה לא קשורים: הפעולה ההפוכה לנגזרת (האינטגרל הלא-מסוים), וחישובי שטחים (האינטגרל המסוים).
  • נגדיר את שני סוגי האינטגרלים, נבנה אינטואיציה, ונפתח ארגז כלים עשיר ומיומנות חישוב.
  • נפסע בדרכם של ניוטון ולייבניץ, אבות התחום, ונגלה את הקשר העמוק בין נגזרות לאינטגרלים, שנקרא המשפט היסודי של החדו״א.
  • אינטגרלים מככבים ביישומים רבים ובסיסיים, כמו חישובי שטחים ונפחים, מציאת עבודה של כוח, הסתברות, ועוד.

תיאור:

״פשוט אינטגרלים״ הוא הקורס האחד עשר בסדרת הקורסים ״פשוט מתמטיקה״ הפורשת יריעה רחבה של נושאים שמכסה את רוב המתמטיקה שלומדים בתיכון. סגנון ההוראה מגרה סקרנות ומפתח חשיבה לוגית ויצירתית, ומשלב בין אינטואיציה וגרפיקה עשירה לבין הבנה מלאה ומדויקת של מושגים מתמטיים והשימוש בהם. הלמידה בונה באופן מדורג וידידותי רמת הבנה ומיומנות של מוכנות למבחן הבגרות ב-5 יחידות ולכניסה חלקה לאקדמיה.

כל קורס בסדרת ״פשוט מתמטיקה״ מתחיל כמעט מאפס. מה זו משוואה? מה זו פונקציה? מה זה גרף? תופתעו אולי לגלות עד כמה קצת העמקה במושגים הפשוטים והמוכרים האלו מבהירה ומפשטת נושאים רבים בהמשך.

זו הגישה של ״פשוט מתמטיקה״ – לפתח תחילה אינטואיציה והבנה מדויקת של מושגים ואופן השימוש בהם. איך? באופן מדורג וידידותי, עם הסברים בהירים ובגובה העיניים, מתובלים בשנינות והומור, ובליווי גרפיקה עשירה ותרגול אינטראקטיבי.

וכשמבינים, הכל נראה הגיוני, ואפילו פשוט! תופתעו לגלות שאין כמעט צורך במחשבון, ואפילו לא בדף הנוסחאות. המתמטיקה נבנית באופן לוגי ומובן, ולא מסתורי ומרתיע.

קורסי ״פשוט מתמטיקה״ מכסים באופן מקיף כמעט את כל הנושאים שנלמדים בתיכון:

·        משוואות ואי-שוויונות

·        מבוא לפונקציות וגרפים

·        פונקציות לינאריות, ריבועיות ופולינומים

·        פונקציות שורש, רציונליות, מעריכיות, ולוגריתמיות

·        טריגונומטריה

·        וקטורים

·        גיאומטריה אנליטית

·        מספרים מרוכבים

·        גבולות, רציפות, ונגזרות

·        חקירת פונקציות

·        אינטגרלים

·        סדרות ואינדוקציה

כל הקורסים נאמנים לגישה הכללית של ״פשוט מתמטיקה״ – מתחילים ממש מההתחלה, מהמושגים הכי בסיסיים, ומפתחים הבנה מדויקת ואינטואיציה. בהמשך בונים צעד אחרי צעד את התיאוריה כולה, באופן בהיר ומובן. ובמקביל, מפתחים מיומנות ביישום התיאוריה בעזרת תרגילים ממוחשבים קצרים ורלוונטיים ששזורים בין הסרטונים.

סדרת ״פשוט מתמטיקה״ מאפשרת גמישות רבה בלמידה: אפשר לבחור קורסים נפרדים, או ללמוד את הסדרה במלואה. ניתן להתאמן בעזרת יחידות של תרגול נוסף ומתקדם, וניתן לרענן נושאים מוכרים במהירות כפולה :) הקורסים מתאימים ללומדים באופן מקוון ועצמאי לחלוטין, וגם כמשאב לימוד דיגיטלי לשימוש בהדרכת מורה, בבתי ספר או במכינות לאקדמיה.

בהצלחה!

הקורס פתוח. ההרשמה פתוחה

צוות הקורס:

ד"ר אביב צנזור

מרצה

קצת עלי

ד״ר מיכל קליינשטרן

מפתחת תרגול

קצת עלי