לומדים בקמפוס IL? עכשיו תורנו ללמוד מכם!

נשמח אם תקדישו דקה אחת כדי לעזור לנו לשפר את חווית הלימוד

רק 4 שאלות קצרות וסיימנו 🙂

מקום
שעה
תאריך
נשמח אם תקדישו דקה אחת כדי לעזור לנו לשפר את חווית הלימוד
שינוי שפה
שינוי שפה
התחברות \ הרשמה
התחברות \ הרשמה
קטלוג
קטלוג
צור קשר
צור קשר

גשר למתמטיקה אקדמית II – מהטבעיים למרוכבים

מתמטיקה אקדמית דורשת היכרות עם שפה חדשה וכלי חשיבה לא מוכרים. בקורס הזה תלמדו לחשוב, לדבר ולהוכיח כמו המתמטיקאים שתפגשו באקדמיה. בוגרי הקורס הזה יגיעו מוכנים לקורסים של השנה הראשונה באוניברסיטה
icon-degrees
קורס
icon-price
חינם
long course
5 שעות בשבוע | 6 שבועות
video play

מה נלמד?

  • יסודות לחשיבה מתמטית מופשטת ופורמלית
  • תשתית מתמטית יציבה: לוגיקה והוכחות, תורת הקבוצות, פונקציות
  • המספרים הטבעיים: אקסיומות, קומבינטוריקה, הוכחה באינדוקציה, מספרים ראשוניים
  • המספרים השלמים והמספרים הרציונליים: בניה של מערכות מספרים באמצעות יחס שקילות
  • המספרים הממשיים: מבוא לתורת השדות, חתכי דדקינד
  • המספרים המרוכבים: אריתמטיקה במספרים מרוכבים, הצגות שונות של מספר מרוכב, שורשים של פולינומים

תיאור ארוך

מטרת הקורס המרכזית היא לחשוף ולהרגיל אתכם לצורת החשיבה המופשטת ולאופן ההתנסחות המדוקדק אשר תפגשו בלימודי המתמטיקה באקדמיה. לשם כך נתמקד בנושא שהוא מוכר וצר יחסית, אך נלמד אותו בצורה מאוד מעמיקה ולגמרי פורמלית: מערכות המספרים. הקורס בנוי כמסע שמתחיל במספרים הטבעיים, עובר דרך המספרים השלמים, הרציונליים והממשיים, ומסתיים במספרים המרוכבים.

בדרך נלמד גם נושאים בסיסיים אשר את חלקם אולי לא למדתם בתיכון, אך הם דרושים בקורסים אקדמיים רבים: קומבינטוריקה בסיסית, הוכחות באינדוקציה ומספרים מרוכבים. כמו כן נמשיך להעמיק בנושאים שפגשתם לראשונה בקורס “גשר Ⅰ”, כגון לוגיקה מתמטית ותורת הקבוצות, ונפגוש נושאים חדשים כמו יחסים ותורת השדות.

הקורס מיועד בעיקר למועמדים ללימודים אקדמיים שכוללים קורסים מתמטיים וסטודנטים בשנה הראשונה ללימודים אקדמיים כאלה. הוא מתאים גם לתיכוניסטים שמעוניינים להכיר את השפה המתמטית האקדמית, ולחובבי מתמטיקה באשר הם. זהו קורס המשך לקורס “גשר למתמטיקה אקדמית Ⅰ – בין האלגברי לגאומטרי”, ומומלץ (אך לא חובה) שתשלימו את “גשר Ⅰ” לפני שאתם ניגשים לקורס זה.

אתם מוזמנים לעיין בסילבוס המלא של הקורס כאן.

בואו נספר לחבר'ה
לינקדאין
פייסבוק

צוות הקורס

פרופ’ ניר סוכן

מנהל אקדמי
אוניברסיטת תל אביב

פרופ’ ניר סוכן הוא חבר סגל במחלקה למתמטיקה שימושית, פיסיקאי (תורת המיתרים) בהכשרתו וראש בית הספר למדעי המתמטיקה בעבר. פרופ׳  סוכן עוסק בשימוש של רעיונות וטכניקות מהפיסיקה של אנרגיות גבוהות בעיבוד תמונות, ראיה ממוחשבת והדמיה רפואית. הוא לימד ומלמד בבתי הספר למתמטיקה, לפיסיקה ובפקולטה להנדסה שנים רבות. הוא היוזם של מבחן הסיווג וקורס ההכנה למבחן הסיווג למדעים מדויקים והנדסה שמתקיים כיום באוניברסיטת תל אביב באופן פיזי.

שירה קריצ’מן

מרצה
אוניברסיטת תל אביב

בעלת תואר ראשון במתמטיקה ובפיזיקה, תואר שני במתמטיקה שימושית, ומספר שנות מחקר בלמידת מכונה ורשתות נוירונים. צברה ניסיון מעשי בתעשיית ההיי-טק, ושרדה כדי לספר. בעלת ניסיון בהוראה כמתרגלת קורסים, כמורה פרטית וכמשתתפת במיזם הוראת מתמטיקה לילדים בפריפריה החברתית. חובבת טיפוס, אקרו-באלאנס, פאואר-פוינט ובישול טבעוני בשלל צבעים.
“כל דבר הוא פשוט וקל ברגע שמבינים אותו”.

שני רגב

מפתחת התרגול
אוניברסיטת תל אביב

בעלת תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב ותואר שני במתמטיקה. עוסקת בפיתוח חומרי למידה, עיצוב משחקים ואפליקציות לימודיות, הדרכת השתלמויות מורים והוראה אקדמית.

רחלי יובל

אוניברסיטת תל אביב

רחלי יובל, בעלת תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה ותואר שני במתמטיקה עיונית. ביום מרצה למתמטיקה במוסדות אקדמיים שונים ובלילה משוררת פואטרי סלאם, מאיירת איורים מתמטיים, מניפה משקולות ומשחקת כדורגל.
“אף פעם אל תאמינו למה שאני אומרת. אם תלמדו לסמוך על החשיבה הלוגית שלכן, לא תצטרכו אותי יותר, וזו המטרה שלי כמרצה למתמטיקה.”