תאריך התחלה

הקורס פתוח

מחיר

חינם

משך הקורס

8 שבועות | 3-4 שעות בשבוע

שימו לב!
השוק מתפתח כל הזמן וייתכן ומאז פיתוח החומרים הנלמדים בקורס, יצאו תוכנות ותקנים נוספים. אין לראות בהצגת תוכנות, תקנים וכיו"ב במסגרת הקורס כהמלצה לשימוש או הכוונה לתוכנה או תקן כזה או אחר על פני חלופות בשוק.

מה נלמד בקורס?

  • עקרונות מרכזיים לניהול פרויקטים – מהו פרויקט, הגדרת תפקיד ניהול הפרויקט ועוד
  • גישות מרכזיות לניהול פרויקטים – גישת Waterfall לעומת גישת Agile
  • השלבים המרכזיים בניהול פרויקט – תכנון הפרויקט, מעקב ובקרה בניהול השוטף של הפרויקט וסיום הפרויקט.
  • מתודות וכלים יישומיים לניהול הפרויקט – תוך התייחסות לדוגמאות מפרויקטים אמיתיים.
  • מיומנויות של ניהול עצמי, ניהול משאבי אנוש, למידה עצמאית, חשיבה ביקורתית, חיזוי סיכונים ועוד

תיאור:

מרביתנו, מבלי שנדע זאת, עוסקים בניהול פרויקטים. זה יכול להיות במסגרת תפקידנו במקום העבודה, לדוגמה: בניית מחסן לוגיסטי, הטמעת מערכת מידע, פיתוח תוכנית למידה, או בחיינו האישיים -לדוגמא: תכנון טיול, מעבר דירה, חתונה.  המשותף לכל אלה ולרבים נוספים הוא שכולם עונים על ההגדרה הבאה: משימה חד פעמית, בעלת נקודות התחלה וסיום ברורות, שיש לבצעה במסגרת תקציבית ולוחות זמנים מוגדרים.

נשמע פשוט? לא בדיוק… למעשה, הסטטיסטיקה מדברת על אחוזים מאוד גבוהים של פרויקטים שאינם מצליחים להגיע לקו הסיום בזמן או בתקציב שהוקצה להם.

לראשונה בקמפוס IL, אנו מציעים לכם לרכוש ולשפר את מיומנויות ניהול הפרויקטים שלכם, בקורס דיגיטלי חינמי לחלוטין בשפה העברית, משלב התכנון ועד לתוצאה הסופית. כך, כבר בפרויקט הקרוב שלכם תוכלו להגדיל את סיכוייכם להגיע לקו הסיום עם פרויקט מוצלח בידיכם.

בקורס זה, נלווה אתכם לאורך מחזור החיים של הפרויקט – משלב הייזום ועד לסיומו. נתחיל במבוא קצר בו נדבר על מהו פרויקט, נדון בתפקידם של מנהלי הפרויקט ונחשוב על המדדים לפרויקט מוצלח.

בשלב הבא, נתחיל לתכנן: נלמד כיצד נערכים לשינוי שמביא הפרויקט, נמפה את בעלי העניין בפרויקט, נגדיר את התכולות, ונבנה תוכנית לפרויקט. נכיר מושגים כמו גאנט וחבילות עבודה ונלמד כיצד לנהל את תקציב הפרויקט. תכנון נכון של הפרויקט יגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה שלו.

לאחר שהכל מוכן, נתקדם לשלב הבא בו נתמקד בשגרות המעקב אחר התקדמות הפרויקט – נבין מהי בקרת איכות בפרויקט, כיצד מנהלים סיכונים, ונלמד גם על היבטי ניהול המשאב האנושי במהלך הפרויקט, או במילים אחרות, ניהול צוות הפרויקט.

בשלב האחרון נתייחס לסיום הפרויקט ונלמד יחד מהן הפעולות הנדרשות לביצוע כדי לערוך סגירה מסודרת של פרויקט.

נשמע מורכב? לא בהכרח.

כדי לייצר למידה שהיא גם משמעותית וגם מהנה, כל פרק בקורס מתחיל בסיפור קצר, אשר יציג את נושא הנלמד תוך שימוש בדוגמאות וסיפורי מקרה.  במהלך כל פרק נשלב סרטונים, קטעי קריאה והכי חשוב תרגולים והתנסויות שיעזרו ליישם את המושגים והכלים אותם תלמדו.

אנו ממליצים ללמוד את הקורס על פי הסדר המוצע, אך משאירים זאת לבחירתכם! אם יש נושאים שאתם כבר מכירים ותרצו להתמקד בנושאים אחרים, תוכלו לעשות זאת.

אז שיהיה בהצלחה!

הקורס פתוח. ההרשמה פתוחה

צוות הקורס:

אבי רוזנברג

מומחה תוכן

קצת עלי

נגה קרני

מומחית תוכן

קצת עלי