שינוי שפה
שינוי שפה
התחברות \ הרשמה
התחברות \ הרשמה
קטלוג
קטלוג
צור קשר
צור קשר

הכנה לבגרות בפיזיקה – חשמל 5 יח”ל

הצטרפו לקורס שיסייע לכם להתכונן לבחינת הבגרות בפיזיקה ברמת 5 יח״ל בנושא מכניקה-חשמל. בכל פרק תמצאו הסברים לחומר התיאורטי, דוגמאות פתורות לתרגילים, פעילויות אינטראקטיביות, משוב לתשובות התלמיד וארגון הידע בדרך לבחינת הבגרות. בהצלחה!
icon-degrees
icon-price
long course
90
video play

The course is open to self and classroom learning.

New! Free online group and private lessons with expert teachers At a time, place and pace that suits you! to register for classes Enter here , and for additional preparation courses for matriculation – click here .

 • הבנת החוקים והעקרונות הפיזיקליים.
 • העמקת ההבנה באמצעות תרגול ופעילויות אינטראקטיביות.
 • הגעה לרמה הלימוד הנדרשת בשאלות הניתנות בפרקים אלה בבחינות הבגרות.

– תלמידים המעוניינים בתמיכה וסיוע בנושאי התוכן – מוזמנים לפנות אל מורה הכיתה.

– מורים המעוניינים להתבסס על הקורס במודל למידה מעורבת (Blended Learning)  – מוזמנים לפנות למדריכי המקצוע הבית ספריים או למוקד קמפוסIL.

בטלפון 1299 (לאחר בחירת שפה ללחוץ שלוחה 3), או דרך המייל : Campus@mail.gov.il.

שעות פעילות מ א’ עד ה’ משעה 08:00 עד 19:00.

ברוכים הבאים לקורס בפיזיקה בו אנו לומדים פיזיקה קצת אחרת.

האם ידעתם מדוע הירח לא נופל לכדה”א? ספוילר – הוא דווקא כן…

האם אתם יודעים מה הסיבה לתופעת הזוהר הצפוני?

האם אתם מוכנים ללמוד את ההסבר לתופעות המתרחשות סביבכם ביומיום?

על שאלות כאלו תקבלו תשובות בקורס שלנו.

בקורס זה תוכלו ללמוד פרקים נבחרים מתכנית הלימודים בפיזיקה ברמת 5 יח”ל. הלמידה תתבצע בעיקר בעזרת סרטוני הסבר קצרים וממוקדים, הדגמות, משחקים, פתרון שאלות בדרך אינטראקטיבית, שאלות הבנה והעמקה וסרטונים המיישמים את החומר בפתרון שאלות מבגרויות. במהלך הלימוד של כל פרק ניתן יהיה לתרגל את החומר הנלמד ולקבל משוב מיידי.

כדי להצליח בקורס עליכם יהיה לגלות עניין וסקרנות, להתמיד, להתאמץ ולהשקיע בכל התכנים שמוצעים לכם כאן.

השקענו עבורכם מחשבה רבה בבניית קורס מקוון ייחודי זה במטרה שתצליחו להבין את החומר היטב וגם לפתור בעיות ברמת בגרות, להבין ולהסביר את התופעות המתרחשות סביבכם ביומיום ובעיקר תגלו שאתם טובים בפיזיקה ונהנים ממנה.

יש לכל אחת ואחד מכם את המפתח להצליח. אז למה אתם מחכים…בואו, הצטרפו אלינו ונתחיל!

 • :
 • :
 • :
  עצמי
 • :
  90
 • :
  עברית
 • :
  עברית
 • :
  אין תעודה
 • :
  ללא קרדיט אקדמי
 • :
 • :
לינקדאין
פייסבוק

ד”ר צביקה אריכא

מפמ"ר פיזיקה
Ministry of Education

ד”ר אורנה בלומברגר

מרכזת הפיקוח על הפיזיקה
Ministry of Education

קובי שורצבורד

מנהל הפיתוח בקורס מרצה ומפתח חומרי למידה
Ministry of Education

מורה לפיזיקה 20 שנה, מוביל קהילות מורים לפיזיקה מטעם המחלקה להוראת המדעים מכון וייצמן למדע ומדריך מחוזי ראשי בפיקוח להוראת הפיזיקה.
נשוי לשרון ואבא למאור ונועם.
בעל תואר ראשון להוראת המדעים בהתמחות למתמטיקה, הפקולטה לחינוך, הטכניון.
בעל תואר שני בהוראת המדעים בהתמחות להוראת הפיזיקה בתכנית רוטשילד-וייצמן, מכון וייצמן למדע.
מלמד פיזיקה במרכז חינוך ליאו באק בחיפה, שם משמש גם כרכז הפיזיקה ומנהל תחום מדעים וטכנולוגיה.
זוכה פרס קרן טראמפ להוראה איכותית לשנת 2013 וזוכה פרס עמוס דה-שליט ז”ל למורה מצטיין לפיזיקה 2019.
מאמין כי ניתן ללמד פיזיקה עם חוויה והנאה בעזרת פעילויות חווייתיות לתלמידים ולא רק עם משוואות ותרגילים במטרה ליצור סקרנות והגברת מוטיבציה תוך העמקת ההבנה. רואה חשיבות גדולה לעודד יותר בנות לבחור את הפיזיקה כמקצוע מוגבר בתיכון והוא בצוות ייחודי וייעודי לכך בפיקוח להוראת הפיזיקה

איריס פלד

מנהלת ומתאמת הקורס, מרצה ומפתחת חומרי למידה
Ministry of Education

איריס מורה ורכזת פיזיקה, מלמדת בחטיבה העליונה , גימנסיה קציר בחולון, מזה 31 שנים. לאורך כל התקופה, הגישה אלפי תלמידים לבחינות הבגרות בפיזיקה ברמת 5 יח”ל. רבים מתלידיה הגיעו לעמדות מפתח בתעשיה ובאקדמיה.
כמו כן, איריס מדריכה מחוזית וארצית בפיקוח על הוראת הפיזיקה. מתוקף תפקידה היא חונכת מורים חדשים וותיקים, מפתחת ומרצה בהשתלמויות רבות בנושאים מגוונים העוסקים בפדגוגיה בפיזיקה ויישומה בדרכים חדשניות באמצעות כלים טכנולוגיים.
בנוסף איריס אחראית על פרוייקט “הקורס האקדמי המקוון” , החושף תלמידי תיכון ללימודים אקדמאיים ומעודד אותם לשאוף גבוה.
כמורה, איריס מאמינה כי הדבר החשוב ביותר הוא לאהוב את בני הנוער, להאמין שכל אחד יכול להגיע לכל מקום שישאף, אם הוא מוכן להשקיע מאמץ. מורה שאוהב את תלמידיו, יוכל לעורר בהם את הסקרנות ולהדביק אותם בהתלהבותו. הרצון לדעת טמון בכל אחד, רק צריך לעורר בהם את הענין

עדי רוזן

מרצה ומפתח חומרי למידה בפיזיקה
Ministry of Education

לעדי רוזן הוא בעל תואר ראשון ותואר שני מהאוניברסיטה העברית בירושלים (בהצטיינות). עסק בהוראת פיזיקה בכיתות י – י”ב במשך 42 שנה. במקביל להוראה, עבד במחלקה להוראת המדעים במכון ויצמן למדע במשך 27 שנה. תחומי עיסוקיו המרכזיים במכון ויצמן היו פיתוח והוצאה לאור של  15 ספרי לימוד. תכנן ניסויי מעבדה חדשים, פיתח את רשימת הניסויים הארצית לתלמידי פיזיקה ומיין לפי קריטריונים שונים. ושימש מרצה בקורסים ובהשתלמויות מורי פיזיקה שהתקיימו במכון. כמו כן הוא יזם (עם אחרים) שינוי של תכנית הלימודים בפיזיקה, ופיתח כ- 70% ממנה. בנוסף לכך, עדי רוזן מילא כמה תפקידים במשרד החינוך: שימש במשך 3 שנים כמפקח ארצי לפיזיקה, ובמשך 10 שנים כמפקח ארצי על הוראת הפיזיקה במכינות הקדם אקדמיות במוסדות להשכלה גבוהה. הוא הדריך (תפקיד המכונה “מדריך ארצי”) את מורי פיזיקה בתיכונים במשך 20 שנים. כמו כן ערך את דפי הנוסחאות והקבועים הפיזיקליים המשמשים בבחינות הבגרות. עדי שימש חבר וועדת המקצוע לפיזיקה במשך כ- 20 שנה.

עדי רוזן עבד כמרצה לפיזיקה במכללת בית ברל במשך 13 שנה ופרסם 36 מאמרים רובם בעיתון תהודה (עלון מורי הפיזיקה בהוצאת מכון ויצמן למדע). ערך עריכה מדעית ופדגוגית שמונה ספרי לימוד בפיזיקה. ופיתח בשנות השמונים תוכנת מחשב שנועדה לאפשר ניתוח ממוחשב של תוצאות ניסויים. עדי רוזן הרצה בכנס בין-לאומי של אנשי הוראת המדעים ושל אסטרופיזיקאים בסן-דיאגו שבקליפורניה בנושא “מערכות ייחוס”. בשנת 2016 הוא יצא לגמלאות, והמשיך בעבודתו כמרצה במכללת בית ברל, והוא מפתח שני כרכים בנושא “אלקטרומגנטיות” ושני כרכים בנושא “מערכות ייחוס”.

קורינה פולינגר

אחראית על בקרת האיכות של החומרים בקורס
Ministry of Education

ילידת רומניה, תואר שני בהנדסת חשמל.
בארץ לימדתי פיזיקה תלמידי חטיבה עליונה ברמה של  5יח”ל במשך 35 שנה, מתוכם 19 שנה בחמד”ע תל אביב, הייתי תמיד זמינה לעזור, תמיד האמנתי ביכולות של כל תלמידה ותלמיד, עודדתי אותם להתמיד, לא לוותר, לא להתייאש. שילוב בין לימוד תיאורטי, ניסויי מעבדה רבים ומגוונים ופתרון בעיות מושכל היה השילוב המנצח.
התמורה למאמצי היה כשבכל שיעור ראיתי בעיניים של תלמידי כיצד מתרחבות ומתעמקות אצלם ההבנה וההנאה מהלימודים.
הרבה שנים הייתי גם חברה בקבוצת הפיזיקה במחלקה להוראת המדעים של מכון ויצמן למדע

עבדל מלק מסלחה

אחראי תרגום והפקה בערבית
Ministry of Education