תאריך התחלה

הקורס פתוח

מחיר

חינם

משך הקורס

4 שעות

מה נלמד?

  • מושגים בסיסיים בתורת המבחנים
  • עקרונות מנחים לפיתוח מבחנים ולכתיבת שאלות פתוחות וסגורות
  • כלים למדידת אינטליגנציה ויכולות ספציפיות
  • הכרת מגבלות כלי המדידה וההערכה וזיהוי ליקויים בכלים קיימים

תיאור:

זוהי טעימה מתוך הקורס המקיף "פיתוח כלי מדידה והערכה", העוסק בפיתוח של מבחנים ממגוון סוגים, בשימושים בהם ובהערכת איכותם. הקורס מתאים לכל מי שמשתמש במבחנים חינוכיים ופסיכולוגיים במערכת החינוך ובאקדמיה, בתעשייה ובמוסדות ציבוריים, והוא רלוונטי לכל העוסקים במדידה ובהערכה במסגרת עבודתם ומעוניינים בפיתוח מקצועי.

בפיתוח תכני הקורס ובהעברתם השתתפו עשרים וחמישה מומחים מעולמות תוכן שונים. שיעורי הקורס המלא מקובצים בשבעה פרקים, לפי נושאים: מושגים בסיסיים; אבני יסוד בבניית פריטים פתוחים וסגורים; מדידת אינטליגנציה ויכולות ספציפיות; מבחנים וכלים במערכת החינוך; מבחנים לא קוגניטיביים בהקשר תעסוקתי וקליני; שאלוני עמדות וערכים; ופיתוחים חדשים.

בקורס המקוצר תוכלו לצפות בשיעור אחד או שניים מכל אחד מהפרקים, למשל בשיעורים על שאלות סגורות ופתוחות, על התאמת מבחנים לבעלי לקויות למידה, על מבחני אינטליגנציה, על ניתוח עיסוקים, על שאלוני ערכים, על שימוש בטכנולוגיות ממוחשבות במבחנים ועוד. בסיום כל סרטון מופיעות שאלות שיעזרו לכם לסכם את החומר הנלמד ולחזור עליו.

אם תרצו לקבל תמונה רחבה יותר של תחום הפסיכומטריקה – תורת פיתוח המבחנים – אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לקורס המלא, שבו תוכלו לבחור במסלול חופשי, או במסלול בתשלום הכולל תרגילים שיאפשרו לכם לקבל משוב אישי על הלמידה שלכם וסדנאות מעשיות בפיתוח מבחנים.

הקורס פתוח. ההרשמה פתוחה

צוות הקורס:

ד"ר אבי אללוף

מפתח הקורס ומנהלו

קצת עלי

מיכל באומר

מרצה

קצת עלי

אפרת בן ברק

מרצה

קצת עלי

ד"ר ענת בן-סימון

מרצה

קצת עלי

ד"ר אביטל מושינסקי

מרצה

קצת עלי

ד"ר נועה סקה

מרצה

קצת עלי

ד"ר עדי עמית

מרצה

קצת עלי

נמרוד עשת

מרצה

קצת עלי

נדב פודולר

מרצה

קצת עלי

ד"ר טלי פרוינד

מרצה

קצת עלי

ניצן פרידמן

מפתח הקורס

קצת עלי

רננה צין

מרכזת הקורס

קצת עלי

ד"ר צור קרליץ

מרצה

קצת עלי

ד"ר אמירה רום

מרצה

קצת עלי