מי אנחנו?

המכללה האקדמית אשקלון היא מוסד עצמאי להשכלה גבוהה שהחל את דרכו כשלוחה של אוניברסיטת בר אילן כבר בשנת 1965 וקיבל בשנת 2000 הכרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה כמכללה אקדמית עצמאית. כיום, לאחר 50 שנות ניסיון המכללה מציעה לימודי תואר ראשון בתחומי מדעי החברה, מדעים מדויקים, מדעי הבריאות ולימודי תואר שני. כלל ברזל שמנחה את מדיניות הנהלת המכללה הינו : "לא יפסיק סטודנט את לימודיו בשל קשיים כלכליים". כדי לקיים התחייבות זו מעמידה המכללה מלגות בשווי מיליוני שקלים מקרן עצמאית, ומלגות נוספות מקרנות ציבוריות.
למכללה האקדמית אשקלון ניסיון רב ומוניטין בהוראה אקדמית ובהכשרה מקצועית והיא העמידה עד כה למעלה מ-14,000 בוגרים שהמשיכו את דרכם בתפקידים בכירים בארץ ובחו"ל או בלימודים אקדמיים מתקדמים.

מכללת אשקלון קמה ביוזמה חדשה להנגיש קורסים מקוונים להכשרות מקצועיות עבור כלל הלומדים בגישה של למידה מותאמת אישית. שניים מתוך הקורסים הללו הם "סטטיסטיקה תאורית" והקורס "מלחמה ושלום באיסלאם".
הקורס "סטטיסטיקה תיאורית" מועבר על ידי ד"ר אור כץ בצורה מהנה וחווייתית וכולל אנימציות צבעוניות ודוגמאות חזותיות. הסרטונים כוללים כתוביות, קיימת אפשרות להוריד את פתרונות התרגילים בקבצי PDF ועוד. הסרטונים מתמקדים בשלוש תוכנות סטטיסטיות עיקריות ובניהן SPSS, JASP ואקסל.

הקורס השני,"מלחמה ושלום באסלאם" מועבר על ידי פרופ' יצחק רייטר, מומחה ללימוד המזרח התיכון וארץ ישראל העומד בראש רשות המחקר וראש החוג ללימודי ארץ ישראל במכללה. הקורס לוקח אותנו במסע בזמן אל תור ימי הזהב של האסלאם ומלמד תוך מתן דוגמאות והסבר באנימציות, סרטונים וראיונות עם פרשנים מומחים בתחום.מטרת הקורס היא להעשיר את השיח האקדמי והשיח הציבורי בדיון ביקורתי, להנחיל ידע על תמורות באסלאם הקלאסי והתאמת פרשנותו הדתית למציאות בת זמננו.

כל הקורסים

2

מרצה

2

הקורסים של המכללה האקדמית אשקלון

The course staff Of המכללה האקדמית אשקלון

ד״ר אור כץ

מרצה

קצת עלי

פרופ' יצחק רייטר

מרצה

קצת עלי

?>