תאריך התחלה

הקורס פתוח

מחיר

חינם

משך הקורס

8 שבועות | 2 שעות בשבוע

מה נלמד?

  • חשיפה לבתי ספר פורצי דרך וחדשניים ברחבי העולם
  • היכרות עם מייסדי בתי הספר או למידה "איך הופכים חלום למציאות"
  • למידת ששת ממדי החדשנות החינוכית: פעילות, מקום, זמן, הערכה, שותפים ומיומנויות וכיצד הם באים לידי ביטוי בבתי הספר החדשניים
  • הכרות עם חזונם של מנהיגי חינוך ישראליים לגבי בית הספר העתידי

תיאור:

כיום, ניתן למצוא מגוון רחב של בתי ספר פורצי דרך, מסקרנים, חדשניים, ייחודיים ומובילי שינוי ברחבי העולם. אך בשביל להגיע אליהם, צריך לטוס לכל אחת מהמדינות, לתאם ביקור עם בית הספר ולשהות שם. קורס זה יאפשר ללומדים לצאת למסע זה מסלון ביתם.
בחרנו לקורס זה בתי ספר שונים אשר כל אחד מהם מביא בשורה וחדשנות לעולם במגוון תחומים – בתחום הפדגוגיה, בתחום הקיימות, בתחום הניהול ועוד. אנו מאמינים שתהליך שינוי מבוסס על למידה ויצירת ידע חדש. למידה ממקומות אחרים, ממודלים פורצי דרך שטרם נתקלנו בהם וממערכות חינוך שיצרו שינוי – תאפשר לכל אחת ואחד מהמשתתפים להצית רעיונות חדשים, ליצור ידע חדש, להטמיע אותו במסגרתם וליצור שינוי מקומי. בקורס "מסע עולמי בין מערכות חינוך חדשניות", נבחן לראשונה את החדשנות שבבתי הספר הפורצים בעולם, ננתח את המודלים המוצלחים ונבין יחד איך ניתן להפוך אפילו כל כיתה לפורצת דרך.
הקורס הוא הזמנה להרחיב את גבולות הדמיון, להעשיר את הידע שלנו דרך מקרי מבחן מובילים ובעיקר ליישם את התובנות ביום-יום גם במערכת החינוך הישראלית.

הקורס פתוח. ההרשמה פתוחה

צוות הקורס:

פרופ׳ רבקה ודמני - שאומן

מייסדת הקורס. מרצה וחוקרת

קצת עלי

ד"ר יונית ניסים

ראש החוג לחינוך והוראה

קצת עלי

יעקב הכט

יוצר ומנחה הקורס

קצת עלי