תאריך התחלה

הקורס פתוח

מחיר

חינם

משך הקורס

2 שעות

רוצים לטעום מהקורס? מוזמנים להאזין לפודקאסט או לסרוק את הקוד ולהאזין בנייד:

תיאור:

רובנו בישראל צופים בטלוויזיה, בין אם זה בחדשות, בתוכניות מציאות או דרמה, ובין אם זה נעשה על מסך הטלוויזיה, המחשב או בטלפון החכם, ובין אם בסלון הביתי, בחדר השינה או ברכבת בדרך לעבודה. כמו כן, רובנו לרוב גם לא מתייחסים לטלוויזיה ברצינות, אלא כבידור קל, דרך לדעת מה קרה לאחרונה ואולי נושא נוסף שאפשר לדבר עליו, או להתלונן עליו, עם חברים וחברות.

בקורס זה אנחנו נרצה להעשיר את חוויית הצפייה בממד נוסף: הממד הביקורתי, או אם תרצו האינטלקטואלי. מטרת הקורס היא מצד אחד לספק ידע היסטורי ותיאורטי שיאפשר להבין טוב יותר את הטלוויזיה הישראלית, ומצד שני להעלות תהיות ושאלות (לעיתים ללא תשובות) על התרבות הישראלית ועל הזהויות השונות המרכיבות אותה: דתיים וחילונים, יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים, גברים ונשים, צעירים ומבוגרים, להט"בים והטרוסקסואלים וכן הלאה.

בשביל ללמד נושאים אלו בחרנו להפיק קורס בסגנון טלוויזיוני. וכמו שרואים טלוויזיה היום, גם פה תוכלו לבחור היכן ללמוד (בבית, בבית קפה, ברכבת…) ובאיזה סדר ללמוד (האם לצפות בכל הקורס, או רק בפרקים שמעניינים אותך). בכל שיעור נוכל ביחד לשאול שאלות, לערוך דיונים ואולי אפילו להתווכח (בצורה מכבדת כמובן).

מטרות הקורס הן להעשיר את חווית הצפייה בטלוויזיה על ידי מתן כלים שיאפשרו להבין ולבקר את הטלוויזיה הישראלית, להעמיק את ההיכרות עם ההיסטוריה והתרבות הישראלית, וכמובן לספק חוויית למידה ייחודית, מהנה ומגוונת. כדי להתחיל את הקורס לא צריך כל ידע מקדים, אלא רק להירשם אליו בחינם בדף הזה.

צפייה (ולמידה) מהנה,

קורס זה הינו טעימה מהקורס המלא.

כדי לעבור לקורס המלא , לחץ כאן

הקורס פתוח. ההרשמה פתוחה

צוות הקורס:

איתי חרל"פ

מרצה

קצת עלי

עדויות לומדים:

אני חיי בחו"ל – באיים הקנריים, הייתי מתנדב קיבוץ לפני 30 שנים. הודות לטכנולוגיה החדשה אני יכול ללמוד עברית, גם על ציביליזציה היהודית ועל מדינת ישראל, כל אלה תחומים חשובים לי, גם אם לא יהודי מלידה. אני מודה לד"ר חרל״פ ולצוות של הקורס וגם לכל התלמידים אפילו אם לא הרגשתי מספיק ביטחון בעברית שלי להשתתף בדיונים. תודה.

הקורס הצליח ומצליח לחדש לי, למרות שכבר למדתי על טלוויזיה בכל מיני פלטפורמות אחרות, והוא עושה את זה בצורה קלילה, משעשעת, מחכימה, מודעת, נעימה ובעיקר- בנוחות ובזמן שנוח לי. ממליצה בחום.

נרשמתי לקורס סתם כך, בשביל הכיף וכדי לראות איך זה ומה זה למידה מקוונת, והתמכרתי! חיכיתי משבוע לשבוע שיעלה שיעור חדש. מוגש מרתק ואינטליגנטי, מאפשר להיזכר בנכסי צאן ברזל מההיסטוריה הטלוויזיונית שלנו, ולראות חלק מהדברים בקונטקס חדש. מומלץ