שינוי שפה
שינוי שפה
התחברות \ הרשמה
התחברות \ הרשמה
קטלוג
קטלוג
צור קשר
צור קשר

בפרקים הבאים: טעימה מהקורס טלוויזיה כחול-לבן

מה, ללמוד טלוויזיה?? ברור! בטעימה זו נלמד פרקים נבחרים מתוך הקורס, שעוסק בטלוויזיה הישראלית. מסדרות ישראליות ישנות (כמו חדוה ושלומיק) עד סדרות חדשות (כמו פאודה והשבאבניקים), ודרכה על שינויים בתרבות הישראלית ועל זהויות ישראליות הנבדלות זו מזו בצירים שונים כמו לאום, מגדר, אתניות, אמונה, גיל ועוד.
icon-degrees
icon-price
long course
2

רובנו בישראל צופים בטלוויזיה, בין אם זה בחדשות, בתוכניות מציאות או דרמה, ובין אם זה נעשה על מסך הטלוויזיה, המחשב או בטלפון החכם, ובין אם בסלון הביתי, בחדר השינה או ברכבת בדרך לעבודה. כמו כן, רובנו לרוב גם לא מתייחסים לטלוויזיה ברצינות, אלא כבידור קל, דרך לדעת מה קרה לאחרונה ואולי נושא נוסף שאפשר לדבר עליו, או להתלונן עליו, עם חברים וחברות.

בקורס זה אנחנו נרצה להעשיר את חוויית הצפייה בממד נוסף: הממד הביקורתי, או אם תרצו האינטלקטואלי. מטרת הקורס היא מצד אחד לספק ידע היסטורי ותיאורטי שיאפשר להבין טוב יותר את הטלוויזיה הישראלית, ומצד שני להעלות תהיות ושאלות (לעיתים ללא תשובות) על התרבות הישראלית ועל הזהויות השונות המרכיבות אותה: דתיים וחילונים, יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים, גברים ונשים, צעירים ומבוגרים, להט”בים והטרוסקסואלים וכן הלאה.

בשביל ללמד נושאים אלו בחרנו להפיק קורס בסגנון טלוויזיוני. וכמו שרואים טלוויזיה היום, גם פה תוכלו לבחור היכן ללמוד (בבית, בבית קפה, ברכבת…) ובאיזה סדר ללמוד (האם לצפות בכל הקורס, או רק בפרקים שמעניינים אותך). בכל שיעור נוכל ביחד לשאול שאלות, לערוך דיונים ואולי אפילו להתווכח (בצורה מכבדת כמובן).

מטרות הקורס הן להעשיר את חווית הצפייה בטלוויזיה על ידי מתן כלים שיאפשרו להבין ולבקר את הטלוויזיה הישראלית, להעמיק את ההיכרות עם ההיסטוריה והתרבות הישראלית, וכמובן לספק חוויית למידה ייחודית, מהנה ומגוונת. כדי להתחיל את הקורס לא צריך כל ידע מקדים, אלא רק להירשם אליו בחינם בדף הזה.

צפייה (ולמידה) מהנה,

קורס זה הינו טעימה מהקורס המלא.

כדי לעבור לקורס המלא , לחץ כאן

לינקדאין
פייסבוק

איתי חרלפ

מרצה
كلية سبير الأكاديمية

חוקר ומרצה בבית-הספר לאומנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר. חוקר מרכזי בתחום לימודי הטלוויזיה בישראל. פרסם עד כה מספר מאמרים בתחום ושני ספרים, האחד בעברית בהוצאת רסלינג והשני באנגלית בהוצאת Bloomsbury. מיוזמי כנס פיקציה, הכנס ללימודי טלוויזיה בישראל של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה ע”ש סטיב טיש באוניברסיטת תל-אביב.

لويس الحكام

لويس الحكام

אני חיי בחו"ל - באיים הקנריים, הייתי מתנדב קיבוץ לפני 30 שנים. הודות לטכנולוגיה החדשה אני יכול ללמוד עברית, גם על ציביליזציה היהודית ועל מדינת ישראל, כל אלה תחומים חשובים לי, גם אם לא יהודי מלידה. אני מודה לד"ר חרל״פ ולצוות של הקורס וגם לכל התלמידים אפילו אם לא הרגשתי מספיק ביטחון בעברית שלי להשתתף בדיונים. תודה.

ليهي كوهين

ليهي كوهين

הקורס הצליח ומצליח לחדש לי, למרות שכבר למדתי על טלוויזיה בכל מיני פלטפורמות אחרות, והוא עושה את זה בצורה קלילה, משעשעת, מחכימה, מודעת, נעימה ובעיקר- בנוחות ובזמן שנוח לי. ממליצה בחום.

أورين كانير

أورين كانير

נרשמתי לקורס סתם כך, בשביל הכיף וכדי לראות איך זה ומה זה למידה מקוונת, והתמכרתי! חיכיתי משבוע לשבוע שיעלה שיעור חדש. מוגש מרתק ואינטליגנטי, מאפשר להיזכר בנכסי צאן ברזל מההיסטוריה הטלוויזיונית שלנו, ולראות חלק מהדברים בקונטקס חדש. מומלץ