שינוי שפה
שינוי שפה
התחברות \ הרשמה
התחברות \ הרשמה
קטלוג
קטלוג
צור קשר
צור קשר

שכיר, פרילנס, יזם: איך לייצר מקורות הכנסה נוספים?

עולם העבודה המשתנה מעורר חשש לגבי העתיד המקצועי שלך? בקורס נכיר מקרוב את עולם השכירים, העצמאיים והיזמים ומה חשוב לדעת על כל ערוץ תעסוקתי. הצטרפו לקורס שיעזור לכם לתכנן קריירה בעזרת תהליך היכרות עצמי, והבנת גורמי המוטיבציה, הכישרונות והעוצמות הקיימים בכם.
icon-degrees
קורס
icon-price
חינם
long course
2 שעות בשבוע
video play

מה נלמד?

 • מהם מקורות ההכנסה העיקריים הקיימים ומה חשוב לדעת על כל אחד מהם?
 • מדוע כדאי לגוון ולשלב בין מקורות הכנסה וכיצד?
 • כיצד מזהים את העוצמות והכלים שלנו ומגדירים מטרות בהתאם?
 • כיצד מתמודדים עם השינויים ואי הוודאות?

תיאור ארוך

העולם שלנו משתנה ומתפתח כל הזמן ופעמים רבות זה גורם לנו לתהות, לאן מועדות פנינו? איך נייצר הכנסה גם כששוק העבודה בטלטלה? כיצד נמצה את היכולות שלנו – כלומר נעבוד בעבודה המתאימה לכישורים שלנו ולמה שאנחנו טובים בו?

בקורס זה ניתן לבחור בין שני מסלולים:

 1. מסלול היכרות עם צורות הפרנסה השונות- בו נלמד אילו צורות פרנסה עיקריות קיימות, מה חשוב לדעת על כל אחת מהן וכיצד ניתן לשלב ביניהן ולגוון.

אנחנו יכולים לגוון ולשלב בין מקורות פרנסה, בהתאם לסל הכישורים שלנו, וכך גם  להגדיל יציבות ומסוגלות תעסוקתית, למול שינויים בעולם העבודה, וגם להשיג יותר תחושה של סיפוק.

 1. מסלול הכולל תהליך הכרות עצמית – נקודת המוצא במסלול זה היא ההבנה מי אנחנו ומה אנחנו רוצים להיות. אילו עוצמות ייחודיות לנו ואיך אנחנו ממנפים אותן כדי להיות כל מה שאנחנו יכולים להיות, מעבר להגדרות של מקצוע מסוים או מסגרת אחת.

בקורס יינתנו כלים פרקטיים באמצעותם תיבנה תוכנית על אישית – מפת דרכים אשר בה כל אחד יגדיר מטרות, את העוצמות הייחודיות לו, כישורים שהוא מתכוון לפתח וכיצד, פעולות שהוא מתכוון לבצע כדי להגיע לשם וכלים שיש בידיו וניתן לעשות בהם שימוש.

בסיום תהליך הפיתוח האישי נוכל להתחיל ללמוד על צורות הפרנסה תוך שאנו גוזרים מכך משמעויות לתוכנית האישית שבנינו בקורס.

 • מוסד ראשי
  מוסד ראשי:
 • בשיתוף
  בשיתוף:
  מערך הדיגיטל הלאומי,
  שירות התעסוקה
 • מחיר
  מחיר:
  חינם
 • קצב למידה
  קצב למידה:
  עצמי
 • אורך הקורס
  אורך הקורס:
  2 שעות בשבוע
 • שפת הקורס
  שפת הקורס:
  עברית
 • שפת הכתוביות
  שפת הכתוביות:
  עברית
 • תעודה
  תעודה:
  אין תעודה
 • קרדיט אקדמי
  קרדיט אקדמי:
  ללא קרדיט אקדמי
 • חלק מתוכניות הלימוד
  חלק מתוכניות הלימוד:
 • ידע קודם
  ידע קודם:
  ללא ידע קודם
בואו נספר לחבר'ה
לינקדאין
פייסבוק

צוות הקורס

נירית כהן

מרצה
משרד העבודה

נירית מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך. לנירית מעל 25 שנות ניסיון בכספים, משאבי אנוש, מיזוגים ורכישות, בישראל, אירופה, ארה”ב ובאחריות גלובלית.
נירית כיהנה במשך עשור כסמנכ”ל משאבי אנוש של אינטל ישראל וניהלה שנים ארוכות מגוון תפקידים גלובליים במשאבי אנוש העולמי של אינטל בתחומי יעוץ אסטרטגי, שכר ותגמולים, מערכות מידע גלובליות וכן מספר רב של עסקאות גדולות בתחום המיזוגים ורכישות.
נירית היא כיום מרצה ויועצת מבוקשת בקרב כל המגזרים במשק. בהרצאות, ליווי אישי, סדנאות קריירה ומנהלים, יעוץ ופיתוח תוכניות אסטרטגיות להנהלות בכירות, נירית עוזרת לאנשים, מנהלים וארגונים וגם מוסדות כלכלה, חברה וחינוך להבין את השלכות השינויים ולפתח אסטרטגיות לעולם החדש..

רויטל הנדלר

מרצה
משרד העבודה

רויטל הנדלר- נבחרה כאחת הנשים המשפיעות בישראל על תרומתה לסטארטאפים חברתיים. ממייסדי הסטארטאפים  AllJobs, BreezoMeter ו-GameChangerZ. מורה ומורת מורים להטמעת יזמות כהשראה ללמידה במערכת החינוך בבתי ספר במערכת החינוך.

רויטל הקימה את AllJobs ב2005, בהשקעה ראשונית של 300,000 דולר ומכרה את האתר ב-18 מיליון דולר, כשהחברה הפכה תחת ניהולה למובילה הבלתי מעורערת בשוק הדרושים וחוללה מהפיכה של ממש בדרך שבה מחפשים עבודה בישראל. היום החברה מוערכת בכ100 מיליון דולר. ב-2014 הקימה בשותפות את הסטארטאפ בריזומיטר, שהוא Waze לזיהום אוויר, ונבחר לסטארטאפ המבטיח בעולם לשנת 2014. ב-2015 ניהלה בשותפות את האקסלרטור הראשון בארץ לסטארטאפים חברתיים. ב2016 נבחרה להיות נשיאה של הסטארטאפ memeni.com שגייס 2.5 מיליון דולר. היא מעבירה סדנאות ומרצה מבוקשת ליזמים בארץ ובעולם. היא מלווה סטארטאפים חברתיים – שעושים שימוש בטכנולוגיה לפתרון מטרות חברתיות. בשנים האחרונות הקימה את הסטארטאפ הטכנולוגי GameChangerZ -פלטפורמה דיגיטאלית ללימוד יזמות והקמת מיזמים דרך משחק. המשחק נבחר להוביל לימוד יזמות במשרד החינוך הישראלי וצובר תאוצה בקרב ארגונים עסקיים, ציבוריים וגלובאלים.
לרויטל תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני MS במנהל עסקים ושיווק אוניברסיטת העיר ניו יורק Zilkin School of Busines