תאריך התחלה

הקורס פתוח

מחיר

חינם

משך הקורס

1 שעות

קורס זה זמין ופתוח ללמידה בלבד (הקורס אינו כולל חלק יישומי וצבירת גמול השתלמות באופן מקוון)

מה נלמד?

  • נלמד על המאפיינים הייחודיים של תלמידים מחוננים ומצטיינים ויחד, נעשה צעדים ראשונים בתפירת "חליפה אישית" לתלמידים המחוננים והמצטיינים הלומדים בכיתתכם.
  • נלמד כיצד לתכנן, יחד עם התלמידים עצמם, תכנית עבודה אישית הכוללת יעדים הנותנים מענה להיבטים לימודיים, רגשיים וחברתיים הייחודיים לתלמידים אלו.
  • נשתף עמיתים ונלמד גם מכם איך האתגר בא לידי ביטוי בכיתתכם וכיצד התמודדתם איתו עד עכשיו.

תיאור:

תלמידים מחוננים נמצאים, באופן טבעי, בכיתות הלימוד ההטרוגנית אשר מאפיינות את מערכת החינוך הישראלית. תלמידים אלה יכולים, לא פעם, להוות אתגר לצוות החינוכי בבית הספר.

תכנית למידה אישית היא אחת הדרכים המומלצות למתן מענה להטרוגניות בקרב תלמידים. המושג 'תוכנית לימוד אישית' מוכר מתחום החינוך המיוחד, אבל יכול להיות רלוונטי גם עבור תלמידים מחוננים ומצטיינים, שהם תלמידים בעלי מאפיינים וצרכים קוגניטיביים, רגשיים וחברתיים ייחודיים.

בקורס זה נעשה צעדים ראשונים בתפירת "חליפה אישית" לתלמידים המחוננים והמצטיינים. נלמד כיצד לתכנן, יחד עם התלמידים עצמם, תכנית עבודה הכוללת 2-3 יעדים הנותנים מענה להיבטים לימודיים, רגשיים וחברתיים. חשוב לדעת: כתיבה ויישום של תכנית למידה אישית לתלמידים מחוננים ומצטיינים אמנם דורשת זמן לטובת תכנון, ליווי, משוב והערכה, אך תלמידים מחוננים ומצטיינים זקוקים לפחות הדרכה, מסוגלים לעבוד באופן עצמי, ונדרשים לליווי בעיקר בנקודות צומת.

סביר להניח שגם אתם מצאתם דרכים למתן מענה לתלמידים מחוננים ומצטיינים ביום יום שלכם בכיתה; נשמח ללמוד גם מכם איך האתגר בא לידי ביטוי בכיתתכם וכיצד התמודדתם איתו עד עכשיו.

הקורס פתוח. ההרשמה פתוחה