תאריך התחלה

הקורס פתוח

מחיר

חינם

משך הקורס

12 שבועות | 4-5 שעות בשבוע

מה נלמד?

  • לחשב מדדי מרכז, מדדי פיזור, מדדי מיקום יחסי ומדדי קשר.
  • לחשב הסתברויות באמצעות ציוני תקן והתפלגות נורמאלית.
  • לבצע פקודות סטטיסטיות לחישוב מדדי מרכז, פיזור, מיקום יחסי ומדדי קשר באמצעות תוכנות סטטיסטיות (SPSS, JASP ואקסל).
  • להסיק מסקנות על התפלגות הנתונים על פי מידע על מדדי המרכז, מדדי הפיזור ומדדי המיקום היחסי.

תיאור:

קורס זה הינו במצב ארכיוני.

מה זה אומר? שעדיין ישנה האפשרות להצטרף לקורס, ללמוד ולהתקדם בצורה עצמאית ולענות על המטלות.

אמנם צוות הקורס אינו זמין לתמיכה, אך תמיד ניתן לפנות למוקד קמפוסIL בכל שאלה טכנית לגבי אופן השימוש בסביבת הלמידה.

הקורס בסטטיסטיקה תיאורית הוא תוצר של חשיבה מאומצת של צוות רחב שתכנן קורס צבעוני, עם הסברים ברורים, אנימציות, דוגמאות והשתתפות אינטראקטיבית.
כל אלו באים על מנת להנגיש את החומר בצורה ברורה ופשוטה, ולחזק את הקשר שלכם לסטטיסטיקה. במהלך הקורס משולבים שלושה סוגי סרטונים. בפרקי הלמידה תפגשו את מרצה הקורס, ד"ר אור כץ, ולצידו על המסך קטעי אנימציה שנועדו להפוך את ההסבר לבהיר יותר. במקביל יהיו כתוביות בעברית, ובנוסף תוכלו גם לקרוא את חומר הלימוד כקובץ טקסט נפרד.
בסרטוני החישובים יודגם אופן החישוב באופן ידני, ממש כמו כתיבה במחברת. בנוסף, ניתן יהיה לצפות בפתרון המלא גם כקובץ PDF. באמצעות סרטוני התוכנה נלמד שלוש תוכנות סטטיסטיות; SPSS, אקסל ו- JASP.
בסרטונים אלו תראו את מסך המחשב ובמקביל תשמעו את ד"ר אור כץ מסביר איך משתמשים בכל תוכנה. הקורס מלווה גם בתרגילים ומבחני חזרה, שרובם הם מבחני בחירה מרובה. בתרגילים אלו תוכלו לקבל משוב מפורט המתאר במה צדקתם ובמה טעיתם, אם טעיתם. וכן תקבלו הסבר מפורט על הטעות ומהי התשובה הנכונה.
כל הקורס מלווה, כמובן, בפורום, שם הקורס הוא 'חי', וניתן להציג שאלות ולקבל תשובות, על מנת לאפשר לסטודנט למידה רציפה ונעימה. הקורס נגיש לכל אחד. הוא מתאים לכם אם אתם סטודנטים לתואר ראשון באחת המחלקות במדעי החברה במוסדות אקדמיים ברחבי הארץ, או אם אתם מתכוונים להיות סטודנטים כאלו בעתיד.

הקורס פתוח. ההרשמה פתוחה

צוות הקורס:

ד״ר אור כץ

מרצה

קצת עלי