שינוי שפה
שינוי שפה
התחברות \ הרשמה
התחברות \ הרשמה
קטלוג
קטלוג
צור קשר
צור קשר

הביולוגיה של התא החי

הצטרפו למבוא מרתק למדעי החיים. הקורס יחשוף בפניכם את העולם המופלא של יחידת החיים הבסיסית ביותר – התא החי, וגם יקנה לכם את הכלים להוראת התחום בכיתה.
icon-degrees
icon-price
long course
5 | 12
video play

  • התא החי כיחידה בסיסית בכל עולם החי והצומח
  • מגוון דוגמאות למנעד אדיר בין יצורים חד-תאיים לבין אורגניזמים כדוגמת צמחים או בעלי חיים המורכבים ממספר אדיר של תאים
  • היתרונות והחסרונות שבתצורות התאים שיוצגו במהלך הקורס ועידוד חשיבה ביקורתית באשר לתצורות חיים נוספות
  • הקשר שבין ה- Structure (מבנה) ל- Function (צורה)
  • מגוון תהליכים ביולוגיים / תאיים משמעותיים מאוד בחיי התא
  • רכישת כלים להוראה פעילה של מבנה התא

הקורס “הביולוגיה של התא החי” מתויג כקורס ליבה וקורס חובה בכל מוסדות החינוך להשכלה גבוהה בארץ ובעולם. הוא מיועד הן לפרחי הוראה במדעים והן לסטודנטים לכל מסלולי מדעי החיים – הנדסה-גנטית, ביוטכנולוגיה, מדעי הצמח, רפואת בעלי חיים ורפואת בני אדם, ריפוי בעיסוק, סיעוד ועוד. הקורס הוא קורס מבוא בסיסי, הפותח בפני הלומדים את הצוהר להבנת התא כיחידת החיים המינימליסטית, כפי שאנחנו מבינים אותה כיום. על רקע הבנה זו, שהיא אמנם בסיסית אך משמעותית ביותר, נבנים תחומי דעת רבים במדעי החיים והרפואה. מוזר עד כמה שיישמע, יחידת החיים הבסיסית הזו, התא, טומנת בחובה רמזים היסטוריים קדומים מאוד שמעניקים לנו הצצה על ראשית החיים. בו בזמן, בתוך התאים שלנו ניתן למצוא ‘דגלים’ אבולוציוניים רבים שעיצבו את התאים כפי שאנחנו מכירים אותם כיום. כך למשל, מבט על עולם החי והצומח שמסביבנו, מספק דוגמאות אינסופיות לאותן פיסות היסטוריה, כמו גם לרבגוניות שבטבע. הבנת פעילות התא כוללת גם מאפיינים חוצי-דיסציפלינות, כדוגמת מדעי החיים, הפיסיקה והכימיה. על רקע זה ובכדי להקנות הבנה זו, פותח הקורס הנוכחי.

לינקדאין
פייסבוק

ד”ר אורלב לוי-ניסנבוים

מרצה
كلية الكيبوتس اللاهوتية

ד”ר אורלב לוי-ניסנבוים התמחה בחקר הביולוגיה התאית במהלך לימודיו באוניברסיטת תל-אביב ועוסק, מזה שלושה עשורים, בהוראה של מגוון רב מאוד של קורסים והכשרות בתחומי מדעי החיים והרפואה. החל ממדעי יסוד ועל להבנה הקלינית והפתולוגית.