תאריך התחלה

הקורס פתוח

מחיר

חינם

משך הקורס

9 שבועות | 4-6 שעות בשבוע

מה נלמד?

  • היעדים השונים עליהם יש להגן בתחום אבטחת המידע
  • האיומים המרכזיים איתם מתמודדים מומחי אבטחת המידע
  • מה הופך מערכת למוגנת: העקרונות בבסיסן של מערכות מוגנות
  • הכלים הטכנולוגיים העומדים לרשותם של המגינים והמתקיפים
  • צורת המחשבה המאפיינת האקרים

תיאור:

אבטחת מידע נמצאת בכל מקום — ככל שעולמנו נהיה דיגיטלי יותר, כך הוא נעשה חשוף יותר לפריצות. התקפות סייבר, דליפות נתונים, ואפילו מלחמות רשת – כולם איומים ממשיים עד כאב, ועל כן יותר מאי-פעם חשוב כיום להבין כיצד האקרים פועלים וחושבים, וכיצד ניתן להשיב מלחמה.

בקורס זה תלמדו את המונחים והרעיונות הבסיסיים בתחום אבטחת המידע, תכירו חולשות שונות ודרכים להתגונן מהן וכל זה תוך ניתוח דוגמאות חשובות של כשלי תכנון, של באגים ביישום ושל דרכים לתמרון הגורם האנושי.  במהלך הקורס תקבלו סקירה מקיפה של הנושאים המרכזיים בתחום: תתוודעו לתורת ההצפנות (Cryptography), החל מהזמנים העתיקים ועד לעולם הקריפטוגרפיה המודרנית; תבחנו בצורה ביקורתית דרכים שונות לאימות משתמשים: סיסמאות, מערכות challenge-response וביומטריקה; ותלמדו על אחת מהחולשות הקריטיות ביותר בכל הזמנים — Buffer Overflow. 

בחלקו השני של הקורס, תתמקדו באבטחת רשת: תכירו את החולשות הקיימות בשכבות המרובות ובפרוטוקולים השונים של האינטרנט, ותגלו את הניסים המתמטיים אשר הופכים את ההגנה עליהם לאפשרית. חמושים בידע זה, תפנו לעסוק ב-World Wide Web, ותעריכו את חוזק האבטחות של הטכנולוגיות מאחורי אתרי אינטרנט ודפדפנים. 

לבסוף, תכירו את מגוון ה"יצורים" הזדוניים המסתובבים באינטרנט, כמו וירוסים, תולעים וסוסים טרויאניים ותלמדו מה הם, כיצד הם מתפשטים, מתחבאים ותוקפים, ואיך נראה "מירוץ החימוש" בינם לבין תעשיית האנטי וירוסים.
אז קדימה — הצטרפו לקורס והתחילו בצעדיכם הראשונים בתחום אבטחת המידע!


 רוצים לרכוש תעודה ולקדם את הקריירה שלכם? תוכלו להרשם לקורס במסלול

ההסמכה המקצועית (Professional Certificate) של edX

בחסות Check Point Software Technologies, Ltd


הקורס פתוח. ההרשמה פתוחה

צוות הקורס:

פרופ' אבישי וול

מרצה

קצת עלי

דאן גיטיק

מרצה

קצת עלי