המרכז הישראלי לחקר וקידום מדיניות בסוכרת ע”ש ד”ר פסח סגל
המרכז הישראלי לחקר וקידום מדיניות בסוכרת הינו מרכז מצוינות למחקר, מדיניות וחינוך בסוכרת שהוקם בשנת 2017.
ייעודו של המרכז הוא לשמש גוף פעולה, ידע ומידע בתחום הסוכרת, הגורמים לה, סיבוכיה, השלכותיה, דרכי מניעתה ואמצעי הטיפול בה, במטרה להוביל מהפך בתפיסת שירותי הבריאות בתחום הסוכרת והתחלואה הכרונית בישראל, באופן בו הם ניתנים ובתוצאים המתקבלים.
תחומי העיסוק המרכזיים של המרכז הינם מחקר, מדיניות בריאות הציבור וחינוך טיפולי.
יעדים ומטרות המרכז:
ארבעת התפקידים המרכזיים של המרכז:
מנהלת-מייסדת של המרכז הישראלי לחקר וקידום מדיניות בסוכרת וחברה במועצה הלאומית לסוכרת, שימשה מנהלת מדעית של עמותת ‘די-קיור’ וכן מנהלת ‘מיזם עוצמה, אשר עסק בפיתוח תוכניות למניעת סוכרת, שיפור היצמדות המטופלים לתוכנית הטיפול והעצמה של המטופל ובני משפחתו. תחומי העניין המרכזיים שלה הם קידום בריאות, חינוך טיפולי, שינוי התנהגות בתחום הבריאות, בדגש על סוכרת ומניעתה, ומדיניות וחיזוי טכנולוגיות רפואיות. בעלת תואר ראשון ושני במדעי החיים מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון בנגב, תואר שלישי בתחום טכנולוגיות לטיפול בסוכרת מהפקולטה לרפואה שבאוניברסיטת תל אביב. בשנים 2014-2013 עסקה במחקר במרכז לבטיחות המטופל שבבית החולים בריגהם ונשים בבוסטון במסגרת בתר-דוקטורט