שינוי שפה
שינוי שפה
התחברות \ הרשמה
התחברות \ הרשמה
קטלוג
קטלוג
צור קשר
צור קשר

מבני נתונים

אלגוריתמים ותכניות מחשב מתבססים על מבני נתונים, שבאמצעותם הם מאחסנים נתונים ומתפעלים אותם. אי אפשר להפוך לאלגוריתמאי או לאיש תוכנה מבלי להכיר לעומק מבני נתונים בסיסיים ומתקדמים. בקורס זה, שמהווה קורס ליבה במדעי המחשב, נכיר חלק מהם.
icon-degrees
icon-price
long course
10 | 13
video play

  • הערכת יעילות אסימפטוטית של אלגוריתמים.
  • פיתרון נוסחאות נסיגה בסיסיות.
  • עצי חיפוש בינאריים.
  • טבלאות גיבוב.
  • עצי חיפוש מאוזנים.
  • ערימה.
  • קודי דחיסה בסיסיים.
  • מבני נתונים אקראיים בסיסיים.

בקורס זה נלמד מבני נתונים בסיסיים כגון עץ AVL, עץ-B, טבלאות גיבוב, רשימות דילוגים, ערימה ועוד. נלמד מתי משתמשים בהם ומהן תכונותיהם. בנוסף, נלמד איך לבנות מבני נתונים מורכבים יותר שמשתמשים ביותר מאחד ממבני הנתונים הנ”ל. נכיר את הגרפים, והייצוגים שלהם במחשב, סריקות בסיסיות בגרפים, כגון, סריקה לרוחב ולעומק. נלמד על חישוב עץ פורש מינימלי ועץ המרחקים הקצרים ביותר. נלמד גם על רכיבים קשירים היטב בגרפים מכוונים ואיך מוצאים אותם ביעילות ונדבר גם על קודי דחיסה בסיסיים, כגון קוד האפמן ולמפל-זיו.

לינקדאין
פייסבוק

פרופ’ מיכאל אלקין

מרצה
Ben Gurion University in the Negev

פרופ. אלקין סיים תואר ראשון במדעי המחשב ומתמטיקה באוניברסיטה העברית בשנת 1995. הוא עשה תואר שני ושלישי במחלקה למתמטיקה ומדעי המחשב במכון וויצמן למדע, אותו הוא סיים ב-2002. אחרי שנתיים של השתלמויות בתר-דוקטוריאליות במכון ללימודים מתקדמים בפרינסטון ובאוניברסיטת ייל הוא הצטרף לסגל הבכיר של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשנת 2004. תחום עיסוקו העיקרי הוא אלגוריתמים לגרפים, ואלגוריתמים מבוזרים ואלגוריתמים מטריים.

ד”ר אירינה רבייב

מרצה
Ben Gurion University in the Negev

ד”ר אירינה רבייב היא חברת סגל במחלקה להנדסת תוכנה במכללה האקדמית להנדסה ע”ש סמי שמעון.
בנוסף, אירינה מרכזת אקדמית של מסלול מדעי המחשב בתכנית אודיסיאה הפועלת במרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. תחום התמחותה של אירינה הוא עיבוד וניתוח תמונות של מסמכים היסטוריים. היא פעילה בוועדת השיפוט בכתבי עת וכנסים בינלאומיים שבתחום.
אירינה בעלת תואר שלישי במדעי המחשב מאוניברסיטת בן-גוריון.

ד”ר מרינה קוגן-סדצקי

מרצה
Ben Gurion University in the Negev

ד”ר מרינה קוגן-סדצקי סיימה תואר שני במדעי המחשב באוניברסיטת בן-גוריון , ולאחר מכן עבדה במחקר ופיתוח אלגוריתמים ב- Oracle במשך 10 שנים. לאחר מכן חזרה לאוניברסיטת בן-גוריון  ללימודי Ph.D. מרינה סיימה את הדוקטורט ב- 2019, ומאז מרצה עמיתה באוניברסיטת בן-גוריון במחלקה למדעי המחשב.
תחום התמחותה של מרינה הוא Big Data, High-Performance Data Structures, ו- Caching.