Skip to main content
Support

חדשנות בהוראה בעידן הניו-מדיה (2019)

כיצד משפיעה הטכנולוגיה החדשה, כלי הניו מדיה, על חינוך ילדינו וכיצד אפשר לכוון השפעות אלה לטובת החינוך? הקורס מציע מבט צעיר וחדשני על מקומה של הטכנולוגיה בחיינו ומציע מגוון דרכים שבהן ניתן לשלב את הניו-מדיה בהוראה.

Start Date: ארכיון - פתוח לצפיה
Duration: 9 שבועות
Price: Free

Course Description

כיצד משפיעים הכלים הדיגיטליים החדשים, כלי הניו מדיה, על חינוך ילדינו וכיצד אפשר לכוון השפעות אלה לטובת החינוך? הקורס מציע מבט צעיר וחדשני על שאלה מרכזית עבור כל מי שחי במאה ה-21. מטרת הקורס היא להציע ללומדים מגוון דרכים שבהן ניתן לשלב את הניו-מדיה בהוראה, באופן שיכין את התלמידים להתמודדות אפקטיבית עם אתגרי החיים במאה ה-21.

קורס זה שונה מקורסים אחרים של למידה מרחוק: הוא מציע לכל אחת ואחד לבחור בעצמו/ה את מסלול הלמידה המעניין אותו או אותה, באמצעות מנגנון אינטראקטיבי המאפשר בחירה בין אפשרויות שונות. מסקרן אותך? פשוט צריך ללחוץ ולבחור, וכבר את/ה במסלול שבחרת...

What You Will Learn

  • מהי חדשנות משבשת (Disruptive Innovation)
  • המעבר מפירמידה לרשת בהוראה
  • מודל הכיתה ההפוכה (Flipped Classroom)
  • למידה און-ליין וקורסי MOOC
  • רשתות חברתיות: פייסבוק, אינסטגרם ועוד
  • למידה ניידת (Mobile Learning)
  • מישחוק (Gamification) בחינוך

Instructors

רועי ציקורל (ציקו)

רועי ציקורל (ציקו)

מיכאל שורפ

מיכאל שורפ

מסקרן? בואו ונכיר לעומק

הקורס שלפניכם נבנה על ידי אנשי הוראה וחינוך פורצי-דרך המאמינים שאם נכיר היטב את הסיכויים והסיכונים הקשורים לשילוב כלי הניו מדיה בחינוך, נוכל להשתמש בכלים אלה כדי לשדרג את החינוך ולהעלותו על פסים חדשים ואיכותיים יותר, המתאימים למאה ה- 21.

הקורס בנוי מעשרה שיעורים קצרים בנושאים מגוונים ועדכניים, שבהם עוסקים אנשי ונשות חינוך ואנשי הניו מדיה בעולם. בכל פרק תמצאו סרטוני וידיאו קצרים המתארים סוגיות הנוגעות לקשר שבין הניו מדיה לחינוך, צילומי שטח המראים כיצד קורים הדברים בבתי הספר, הסברים באמצעות אנימציות, אינפוגרפיקות ועוד. בנוסף לסרטונים תמצאו הצעות להעמקה נוספת בכל נושא ונושא.

בחירה אישית – מסלול למידה אישי

הקורס שלפניכם שונה מאלפי קורסים מקוונים הקיימים ברשת בכך שהוא מציע לכם לבחור בעצמכם את מסלול הלמידה האישי שלכם, באמצעות סרטונים אינטראקטיביים. בכל כמה דקות המסך שלכם יעצור ויציע בפניכם אפשרות לבחירה אישית. עליכם לבחור מה מעניין אתכם ללמוד וכך תיצרו את מסלול הלמידה האישי שלכם. אל דאגה: תמיד תוכלו לחזור אחורנית ולשנות את הבחירות שלכם, באמצעות מפת השיעור המובנית באתר.

למה כדאי ללמוד את הקורס?

כי זהו הקורס היחידי בעברית העוסק "בנושאים החמים" של שילוב הניו מדיה בחינוך. הקורס עוסק בנושאים מורכבים וחדשניים בשפה קלילה ופשוטה, המאפשרת ללומדים להבין לעומק את הבעיות האמיתיות הקשורות להשפעותיהם של כלי הניו מדיה על החינוך וההוראה.

רוב הקורסים המקוונים העוסקים בחינוך בעולם הם קורסים תיאורטיים. הקורס שלנו נבנה עבור אלה שרוצים ללמוד ממש "איך לעשות את זה", איך לשלב בצורה חכמה את הניו-מדיה בחינוך ובהוראה. לכן בסוף הקורס יתבקש כל משתתף לתכנן מיזם חינוכי עצמאי משלו שיביא לידי ביטוי את מה שלמד בקורס, את ניסיונו בהוראה ואת השקפתו האישית על האופן שבו כדאי לשלב את כלי הניו מדיה בחינוך ובהוראה.

צוות הקורס

  יוזמת הקורס: ד"ר רבקה ודמני

  ד"ר אורלי מלמד

  ד"ר מיכל דולב-כהן

  אהוד רביב, בונה הקורס וטכנו פדגוג

  יעקב הכט

  מיכאל שורפ

  רועי ציקורל

לומדים מספרים על חוויית הלימוד בקורס

הילל קוברובסקי, מייסד ו-CTO של חברת Sec4Biz כותב בבלוג "אנשי חינוך מקדמי חדשנות":

אני רוצה לשתף אתכם בחוויית לימודים מצויינת שהיום סיימתי בהצלחה ובהנאה גדולה.

המשרד לשיוויון חברתי השיק מיזם בשם "קמפוס" של לימודים דיגיטליים בעברית במגוון נושאים ( תיכנות , היסטוריה , מדעים , חינוך)

במהלך ה-3 חודשים האחרונים השתתפתי בקורס MOOC בשם "חדשנות בהוראה בעידן הניו מדיה" של מכללת אורנים.

ראשית תודה ענקית למנחי הקורס: רועי ציקורל (ציקו) ומיכאל שורפ + המרצים אורחים (במיוחד יעקב הכט ויעל מן שחר ) והרכזת האקדמית של הקורס ד''ר אורלי מלמד (שגם השתתפה בקורס).

הקורס היה מרתק , מעניין , מחדש , ומעורר השראה.
הצגתם גישה חדשנית , פתוחה ונאורה לאיך צריכה לפעול כל מסגרת חינוך או הוראה במאה ה-21.

מגוון הנושאים , הגישות השונות , וההסברים על הכלים הטכנולוגים היו ממש מרתקים ותרמו לי רבות בחשיבה מחדש על תחום החינוך , איך להעביר שיעור שתואם ומאתגר את "הדור הצעיר" (...)

כמי שעוסק מעל 20 שנה בתחום ההוראה\הדרכה\הרצאות , ממש הפקתי תועלת רבה וקיבלתי המון רעיונות חדשים להעברת שיעור\הרצאה , ובכלל אימוץ גישות חדשות להמשך עבודתי בתחום.

תהליך הלמידה היה ממש מרתק , יש סרטונים שצפיתי בהם מספר פעמים , שאלות בחינת הידע בסוף כל פרק ואפילו תהליך בדיקת הבחינות במסגרת "הערכת עמיתים" היו ממש מהנים.

אני ממליץ לכל מורה או כל מי שעוסק בהדרכה \ הוראה לעבור את הקורס הזה (ברגע שתיפתח הרשמה מחדש) , אני נגשתי למסלול מלא כולל הגשת עבודה וקבלת ציון , אבל לא חייבים אפשר רק לצפות בסרטונים גם בלי הגשת עבודה או בחינות)

החינוך בארץ ובעולם חייב להתקדם למאה ה-21 ולצאת משיטות ההוראה שהתאימו למאה-19 בעולם שהכין אותנו להיות פועלי ייצור במפעלים . שיטות החינוך הישנות בהחלט לא מתאימות להווה , ובטח לא מאתגרות את הילדים ,או מכשירות את ילדנו לעתיד.

למען עתיד ילדי ישראל אני מקווה שמשרד החינוך , הנהלות בתי הספר , המורים והצוות הפדגוגי בביתי הספר יאמצו בחום את השיטות שהצגתם בקורס זה.

הקורס הזה בהחלט נותן כלים שאפשר לאמץ בכל מסגרת לימודים (גם בהוראות מבוגרים) שאפשר לאמץ . תודה רבה על קורס נהדר , אני מקווה שאתם מתכננים קורס המשך למתקדמים   :-)

 

דוד שטרית, מרצה במסלול האקדמי של המכללה למנהל ומנכ"ל "כרמי ידע" כותב:

רבקה והצוות שלום,
שאפו ופירגון ענקי על ביצוע חדשני ומרתק לקורס "חדשנות בהוראה בעידן הניו מדיה" בפלטפורמת  Edx.
הקורס מובנה, הידע מונגש בצורה נכונה ומומחשת, יש בו שימוש נכון בהפנייה למאגרי ידע, משחוק מעולה וכלי בקרה ומדידה נכונים ומותאמים ללמידה
.
עד כה, החוויה מושלמת ומי שבקיא בתחום יכול לציין שזה אחד הקורסים המוצלחים ביותר שזמינים במדיה הדיגיטלית בפורמט זה.

יישר כוח
!!
דוד שטרית
מנכ
"ל כרמי ידעפרופ' גילה קורץ, ראש התכנית לתואר שני בפקולטה לטכנולוגיות למידה, מכון טכנולוגי חולון כותבת:

שלום רבקה, אורלי והצוות,
אני מבקשת להחמיא לכן על הקורס חדשנות בהוראה בעידן הניו מדיה.
הסרטונים הינם פנינה פדגוגית. הלוקיישנים מקוריים, קבלת ההחלטות של הצופים נדרשת  בנקודות הנכונות. נהניתי לצפות בכל סרטון!
מסרו את מחמאותיי לציקו ומיכאל המנחים בנינוחות רבה. 
יופי של קורס,


 
בברכה, 
פרופ' גילה קורץ, ראש התכנית לתואר שני
הפקולטה לטכנולוגיות למידה
מכון טכנולוגי חולון

ד"ר שירית כתב-הרץ, ראש תכנית תואר ראשון (A..B) בכלכלה וניהול, המכללה האקדמית ת"א-יפו כותבת:

אני נהנית כל רגע בו אני מצליחה לצפות בקורס. ממש למידה תוך הנאה וסקרנות.
לצערי, בגלל עומס מטלות בעבודה לא עמדתי בקצב הקורס, לא סיימתי בזמן ולא השתתפתי במטלת הסיום, אבל אני בטוחה שאסיים לצפות בכל החלקים

המון המון תודה על ההשקעה הרבה.
ד"ר שירית כתב-הרץ

ראש תכנית תואר ראשון (A..B) בכלכלה וניהול
ביה"ס לניהול וכלכלה
המכללה האקדמית של ת"א-יפו

Enroll