Skip to main content
Support

קורס הפסיכומטרי של המדינה

מהפכה בעולם הפסיכומטרי: לראשונה בישראל ניתן ללמוד לבחינה הפסיכומטרית בחינם או בעלות סמלית - בזמן, במקום ובקצב שלך.
ביוזמת המשרד לשוויון חברתי – מטה המיזם הלאומי "ישראל דיגיטלית", בליווי וייעוץ מקצועי של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה - הגוף שכותב את הבחינה.

לפרטים: 3640*

Start Date: פתוח ללמידה
Duration: 60/90/120 יום
Price: Free

Course Description

לתצוגה מיטבית ודאו ששפת האתר בעברית: • מהפכה בכיס שלכם: אנחנו מאמינים שלכולם מגיע ליהנות מקורס איכותי ומקצועי ללא תשלום.
  מעכשיו זה אפשרי. המסלול החינמי מציע קורס דיגיטלי מלא עם 45 שעות וידאו ו-4,500 שאלות. לצדו, יש גם מסלול בעלות סמלית: בעלות של 250 ש״ח תזכו לקורס מתוגבר עם שיעורים כיתתיים ופרטיים אונליין.
 • מהפכה בתכני הקורס: אנחנו יודעים שאתם רוצים לקבל הצצה אל מאחורי הקלעים של המבחן וללמוד על סודות הבחינה הפסיכומטרית.
  מעכשיו זה אפשרי. הקורס פותח בליווי וייעוץ המרכז הארצי לבחינות ולהערכה (הגוף שכותב את הבחינה) וזהו הקורס היחיד הכולל שאלות פסיכומטריות אמיתיות ממבחני עבר.
 • מהפכה בחוויית הלמידה שלכם: אנחנו בטוחים שהזמן שלכם יקר, ושאתם מחפשים קורס שייתן מענה פרטני לצרכים הייחודיים שלכם.
  מעכשיו זה אפשרי. אתם מוזמנים להצטרף לחוויית למידה דיגיטלית חדשנית שמציעה מסלולים מותאמים לקצב ההתקדמות האישי ופתוחים 24/7 - בהתאם לחוזקות ולחולשות שלכם.

פעם ראשונה בקמפוס? לחצו כאן כדי ללמוד כיצד לפתוח חשבון.

What You Will Learn

Instructors

ליאור כהן

ליאור כהן מדריך

אלעד שווייצר

אלעד שווייצר מדריך

 

הצצה לשיעורים לדוגמה:

צפו בסרטונים הבאים כדי ללמוד על הקורס המלא/החינמי ועל הקורס המתוגבר בקמפוס:


ומה אומרים התלמידים?

"אם הקורס נועד להיות שובר שוק - הצלחתם ובגדול! הסיבה להירשם למכונים באלפי שקלים איבדה הרבה מכוחה לאחר שאתם באתם עם תהליך לימוד טוב יותר מהם."

"קורס מושקע בטירוף! עובר על כל התכנים, ליאור ואלעד מסבירים בצורה מעולה ומקיפה." 

"ממליץ ממש, בעיקר על הקורס המתוגבר שנותן מסגרת מעולה ותמיכה מצד המדריך של הכיתה."

"השאלות ברמה גבוהה מאוד וההסברים כמעט תמיד כוללים מספר דרכים בהן ניתן לפתור את השאלה- מתמטית, פסיכומטרית ועוד פסיכומטרית. הקורס ללא צל של ספק הרבה יותר מקצועי ואיכותי מהקורס הקודם שעשיתי (שעלה הרבה יותר!!).  בתור אחת שקיבלה 685 ומכוונת ליותר מ-700 - אני באמת מרגישה שהקורס הצליח להוציא ממני את הטוב ביותר שבי. לכל המתלבטים - אין מקום להתלבטות :)"

"קורס פגז! שיעורי הלימוד מקיפים וכוללים המון שיטות וטכניקות שפשוט עוזרות לקצר תהליכים ולא להסתבך איפה שמכוונים שנסתבך בבחינה. 

"קורס שלגמרי עובר על כל מה שאתם צריכים לדעת בשביל לגשת לפסיכומטרי, לא משנה אם זה הפסיכומטרי הראשון שלכם או לאקורס בהחלט הרבה יותר טוב ויעיל מהקורסים האחרים שקיימים היום (מנסיון של עוד שני קורסים בעבר). ממליצה ממליצה ממליצה!"

"עשיתי קורס באחד המכונים שנחשבים הכי טובים בפסיכו הראשון ואני מרגישה שהקורס הזה לא יורד ממנו אפילו בקצת - ואף יותר טוב! שאפו גדול על העשייה."

"שובר שוק רציני ומחיר שנותן תמורה הזויה בצורה חיובית ביחס לכמה ששילמת (השיעורים פעמיים בשבוע, השיעור הפרטי, החיבורים)."

"לפני הקמפוס עשיתי פסיכומטרי דרך קורס אחר ויש הבדלים משמעותיים ולטובה!! קודם כל יש המון טכניקות חדשות שלא נלמדות או לפחות אותי לא לימדו בקורס הקודם, מעבר לזה מרגישים שעומדים אנשים מקצועיים מאחורי כל זה, גם המדריכים האישיים וגם אלו שעושים את הסרטונים. עם כמה שאני הכי נגד ללמוד דרך מחשב זה דווקא נח ממש, עצם זה שאני גם ככה מול המחשב נותן לי דרייב להמשיך פשוט את החומר אחרי השיעור בניגוד לזה שהייתי צריכה ללכת פיזית לקורס ואז כשחוזרים כבר יש פיתויים אחרים, כן צריך משמעת עצמית אבל עצם קביעת השיעורים הפרטיים והשיעורים הרגילים אתה נכנס לתלם."

"אני כתלמיד לשעבר של אחד המכונים הכי טובים חושב שהקורס של קמפוס הרבה יותר טוב. וזה בעקבות היחס האחד על אחד שהסרטונים מאפשרים. ואופציה להתקדם לפי קצב הלמידה האישי שלי, תוך כדי התעקבות בנושאי למידה חלשים ולהפך בנושאים חזקים."

"היה לי הרבה יותר טוב מהקורס הקודם שנעשה בכיתה. בכיתה עם חברה שהחילו את הקורס מעל 600 הרגשתי חוסר בטחון לשאול שאלות, הרגשתי טיפש לידם, הובחתי מלא להבין. השיעור רץ בקצב של המשתתפים בשיעור ואני נשארתי מאחור. אני ועוד אחרים שהישיבה עם תותחי פסיכומטרי מורידה להם את הבטחון העצמי. בצ'אט אי אפשר לעשות פוזות. קשה מאד לעשות רושם. ויש מקום לכולם לשאול שאלות. דורש הרבה פחות אומץ. תודה"

"מתכננת לגשת באפריל בפעם החמישית (!). למדתי ממספר רב של מכונים בינהם יואל גבע, אקדמיה לעם, קידום ורמת התרגילים, הפתרונות והעברת החומר בקמפוס היא מקצועית בכמה וכמה רמות מעל! אלעד וליאור שניהם מדריכים מקצועיים מאוד שמעבירים את השיעורים בצורה מגוונת ובהירה. כמובן שאמליץ בחום על הקורס!"

"כדאי מאוד להירשם גם לקורס המתוגבר - עובר על כל החומר ונותן חזרה מעולה גם לחומר שכבר נלמד בקורס הרגיל, מספר גבוה יותר של חיבורים להגשה ושיעור פרטי שבועי שעוזר המון לסגור את כל הפינות הפחות מובנות בנושאים השונים שנלמדו במהלך השבוע."

"כל החומר שצריך לדעת בסרטונים מנוסחים היטב, החומר מוסבר בצורה טובה מאוד עם דוגמאות רבות והמחשות. זמינות החומר מכל מכשיר מסייעת רבות ללמידה, תלמידים זוכים ליחס ועבודה אישית מול המדריך - יותר מבקורסים אחרים. השאלות לקוחות מהבחינות עצמן ולכן רמתן מקבילה לרמת המבחן."

"הייתי מרוצה מאוד מהסדר של תכנית הלימוד, משיטות הלימוד של כל נושא והמסגרת שקיבלתי בקורס הכיתתי פעמיים בשבוע. הקורס עזר לי ללמוד בצורה מאורגנת למבחן, עם סרטונים איכותיים, ספרים, סימולציות וקורס כיתתי. כבר ניגשתי למבחן בעבר מספר פעמים, ועדיין למדתי שיטות חדשות בעזרת הקורס. בנוסף, השיעורים הפרטיים ובדיקת החיבורים עזרו לי לעבוד על נושאים חלשים אצלי ולהשתפר בהם."

"חייבת לציין שנרשמתי לקורס רק כ"גיבוי" אך בפועל אני לומדת ונתמכת ממנו בלבד. ההסברים בוידאו ברמה, המגוון של השאלות בכל נושא מקל ועד קשה. השיעורים הפרטיים ובדיקת החיבורים הם פלוס רציני וכיף לראות שניתן לקבל מהמדינה משהו איכותי ומונגש לכולם."

"ממליץ בחום! כל הכבוד למשרד לשוויון חברתי ששובר את קרטל מכוני ההכנה לפסיכומטרי! מרוצה במיוחד מהמסגרת שהקורס המתוגבר מעניק."

"כאדם שחווה קורס אחר וניגש לפסיכומטרי בעבר, יכול להעיד, ממקום הכי נקי, שהקורס הזה הוא מהמקצועיים ולא תיארתי לעצמי שהוא יהיה כ"כ משמעותי עבורי. ממליץ בחום בחום על הקורס וחושב שהוא עדיף ממכונים כאלו ואחרים."

"השיעורים הכיתתיים מבצעים חזרה מועילה. הקורס המתוגבר מומלץ מאוד בגלל המסגרת שהוא מכניס אותך אליה, יחס אישי מהמדריך ובדיקות החיבורים."

"איכות מקסימלית במחיר מינימלי."

"קורס טוב ומעמיק! בתור אחת שכבר התנסתה בקורס שנחשב הכי טוב רוצה לומר שהקורס הזה הרבה יותר התאים לי ודיבר אליי. בניגוד למה שציפיתי - חשוב לי לומר, הקורס לא נופל באיכות החומרים וההרצאות (וברובו אף עולה) על אף שחינמי. נראה שהייתה השקעה גדולה. בנוסף, המורה הכיתתית פשוט נהדרת :)"

"ב-3 מילים: קורס פשוט מצויין. זאת הפעם הראשונה שנרשמתי לקורס, והפעם הראשונה שאעשה את המבחן, ואני חייב לציין שזאת ההחלטה הכי טובה שלי. מעבר לכך שהקורס בחינם, הוא מועבר בצורה מדהימה על ידי מורים מעולים, בצורה ברורה, מובנת ומפורטת. בנוסף, יש תרגול לכל נושא, שמכסה את כל החומר הנלמד. עשייה מבורכת. מומלץ לכל אחד ואחת, בין אם זו הפעם הראשונה ובין אם לא!"

"ללא ספק הקורס איכותי ומתעלה על הציפיות שלי. כיוון שזה לא פסיכומטרי ראשון שלי ויש לי בסיס להשוואה, אני יכולה לומר שהקורס הרבה יותר מובן ומסודר מהרשת הגדולה שלמדתי בה. החומר המתורגל בחלק מהנושאים מדויק ותואם את רמת הפסיכומטרי בצורה טובה יותר. חבל לשלם כל כך הרבה כסף, כשמקבלים את אותה תמורה ואף טובה ממנה. אמליץ לכל אדם, בין אם זה פסיכומטרי ראשון או שני שלו, ללמוד דרך הקורס. זאת פלטפורמה מדהימה והושקע בה הרבה."

"בחרתי בקורס בתור פשרה, כי אני עובד במשרה מלאה ואין לי אפשרות להתחייב ללמוד בשעות קבועות במקום קבוע. בדיעבד, זאת הייתה בדיוק ההפך מפשרה אחת הבחירות הטובות ביותר שיכולתי לעשות. הקורס מושקע וברמה גבוהה מבחינת תוכן. כל הנושאים מוסברים היטב וניתנת תשובה מלאה ומפורטת לכל תרגיל המופיע בקורס. הקורס כולל גם בדיקת חיבורים, דבר שלא קיים בהרבה קורסים אחרים. בשלב הסימולציות, קיימים באתר כלים חזקים שעוזרים להבין באילו נושאים צריך תרגול נוסף על מנת להתחזק, כיצד לנהל זמנים נכון ואיך בכלליות להגיע לציון גבוה יותר. בנוסף, הקורס מחזיק צוות שעונה על שאלות מקצועיות (על הפסיכומטרי עצמו) וגם על בעיות טכניות. הצוותים האלה נותנים שירות מעולה ותורמים ליעילות הלימוד לפסיכומטרי."

"אחרי שהייתי בקורס ושילמתי המון, גם מבחינת זמן שמתבזבז אני יכולה להשוות ולהעיד - הקורס בקמפוס מומלץ מאוד! המדריכים מדהימים, "מכסים" את כל החומר, נותנים הרבה טכניקות שאם הייתי יודעת במועד הקודם שעשיתי אולי לא הייתי צריכה לעבור את הכל פעם נוספת. מעבירים את החומר בצורה כיפית וחוויתית שחשובה ממש!, כמו כן הלמידה העצמית טובה ממש, כל אחד יכול ללמוד לפי הקצב שלו, וסדר הזמנים שלו (במקום מדריך שיעמיס בשיעורי בית שלא בטוח שתספיקו ותצברו המון פערים). בקיצור- מומלץ ממש! וממליצה לקנות את הספרים, בהצלחה(:"

"הקורס ברמה מקצועית גבוהה ביותר, למי שמפחד ללמוד לבד - המרצים בקורס הם הכי תותחים שאפשר לבקש, לא הייתי מחליף אותם בשום מרצים אחרים!"


האמת, שיש לנו עוד מאות המלצות כאלה, וזה רק מהקורס הראשון...למערכת ההזמנות

הקורס כולל שני מסלולים:


מסלול 1: קורס פסיכומטרי מלא - חינם

הקורס הבסיסי מציע לכם אפשרות להכנה מלאה לבחינה ללא תשלום, והוא כולל:

תכנית לימוד
כל תלמיד יכול לבחור בין 3 מסלולים של תכנית לימוד - 60/90/120 יום. התכניות מפורטות ברמה יומית ומאפשרות מעקב התקדמות במערכת "אקס-קמפוס".

שיעורי וידאו זמינים 24/7
הקורס מכיל כ-45 שעות וידאו זמינות לצפייה 24/7 ללא הגבלה. השיעורים מכסים את כל החומר לבחינה ועוברים על כל הניואנסים שצריך להכיר ולדעת (כולל הסברים כלליים על רישום לבחינה, ניהול זמנים ועוד). בשיעורים מושם דגש מיוחד על דרכי פתרון פסיכומטריות הדרושות להצלחה בבחינה.

תרגול
הקורס מכיל ברובו המכריע שאלות פסיכומטריות אמיתיות מבחינות עבר (הקורס היחיד שקיבל אישור ממאל"ו לעשות זאת).
כל השאלות כוללות פתרונות מלאים - גם בדרך המתמטית וגם בדרכים המתאימות לבחינה הפסיכומטרית. בנוסף, יש 10 סימולציות מלאות (בנות 8 פרקים - כולל פרקי פיילוט), הכוללות גם הן פתרונות מלאים ומפורטים. סה"כ כ-4,500 שאלות פסיכומטריות.

המדריכים: אלעד שווייצר וליאור כהן
המדריכים שמעבירים את הקורס הם מומחים לבחינה הפסיכומטרית, מחברים ספרי לימוד, שאלות ומבחנים, ועוסקים בתחום הפסיכומטרי למעלה מ-15 שנה.

חשיבה פסיכומטרית
הקורס שם דגש מיוחד על פתרון השאלות באמצעות גישות פסיכומטריות ההכרחיות להצלחה בבחינה.

צוות מדריכים זמין למענה על שאלות
אתם לא לבד! צוות מדריכים שלם מחכה לשאלות שלכם ויעזור לכם בכל נושא או שאלה לא מובנת.

"אקס-קמפוס" - מערכת לימוד ומבחנים
כל תלמיד מקבל גישה למערכת "אקס-קמפוס" הכוללת לומדת מילים, מחשבון תרגול חישובים, מערכת תחקור סימולציות ומערכת מיוחדת לפתרון סימולציות תחת ניהול זמנים.
לומדת המילים ומחשבון תרגול החישובים זמינים גם באפליקציה של "אקס-קמפוס" (המותאמת גם לאנדרואיד וגם ל-iOS).

מסלול 2: קורס פסיכומטרי מתוגבר בעלות סמלית

הקורס המתוגבר מוצע בעלות סמלית של 250 ₪, והוא כולל את כל מה שקיים בקורס הבסיסי, וכן את התוספות הבאות:

שיעורים כיתתיים אונליין
כל תלמיד בקורס המתוגבר זכאי להשתתף ב-28 שיעורים כיתתיים אונליין - 2 מפגשים בשבוע במשך 14 שבועות. כל כיתה כוללת 10-30 תלמידים, כך שתוכלו לקבל מענה לשאלות ולא תלכו לאיבוד בין עשרות ומאות תלמידים. כל שיעור נמשך כשעה, ומועברים בו תרגול מודרך ועבודה על ניהול זמנים נכון.
השיעורים מתקיימים באמצעות פלטפורמה מתקדמת של כיתה וירטואלית בה ניתן לצפות במדריך בווידאו, לשאול שאלות באמצעות מיקרופון או צ'אט ולהשתמש ב"מחברת" משותפת.

שיעורים פרטיים אונליין
כל תלמיד בקורס המתוגבר זכאי ל-7 שיעורים פרטיים באורך של חצי שעה לכל שיעור. כל שיעור מתחיל בשיחת מעקב והמלצות מהמדריך. השיעורים מתקיימים אחת לשבועיים לאורך הקורס, ומתואמים על ידי התלמיד מול המדריך במהלך השבוע הראשון. במהלך הקורס התלמיד יכול לשנות מועדי שיעורים בהתראה של 24 שעות מראש. השיעורים מתקיימים באמצעות פלטפורמת הכיתה הווירטואלית בה מועברים השיעורים הכיתתיים.

בדיקת חיבורים
כל תלמיד בקורס המתוגבר זכאי לבדיקה של 7 חיבורים על ידי מעריכים שעברו הכשרה מטעם מאל"ו – בדומה לבחינה עצמה.

תוספות מיוחדות לשני המסלולים:

 • ערכת ספרי פסיכומטרי: את הקורס מלווה ערכה הכוללת 9 ספרים ובה כלל תכני הקורס המקוון (הסברים, שאלות ופתרונות מלאים) בהיקף של כ-2,700 עמודים, המוצעים בחינם בגרסת PDF בתוכן הקורס. ניתן לקבל עותק מודפס של סדרת הספרים תמורת 250 ₪ (מחיר עלות) + עלות משלוח.
 • ערכת סימולציות: 10 מבחני פסיכומטרי ממועדי עבר - כל סימולציה כוללת 6 פרקי אמת + 2 פרקי פיילוט, וכן פתרונות מלאים לכל השאלות (כ-1,600 עמודים סה"כ). הסימולציות ניתנות להורדה בחינם בגרסת PDF בתוכן הקורס. ניתן לקבל ערכת סימולציות ערוכות וכרוכות (כולל פתרונות מלאים) תמורת 150 ₪ (מחיר עלות) + עלות משלוח.
 • בדיקות חיבורים: לומדים פעילים (מעל 15 שעות צפייה בקורס) זכאים ל-3 בדיקות של חיבורים במסלול החינמי. הלומדים בקורס המתוגבר (250 ש״ח) זכאים לבדיקת 7 חיבורים. בנוסף, ניתן לרכוש בדיקות חיבורים נוספות בעלות של 50 ₪ לבדיקה.
 • משלוח: את הספרים ו/או הסימולציות ניתן לקבל עם שליח עד לבית בעלות של 37 ₪. אין אפשרות לאיסוף עצמי.


עדויות מהלומדים:

ניצן קרסין, 20:
"שמחתי לגלות שיטות פסיכומטריות יעילות שחידשו לי ולגמרי שינו את דרך ההסתכלות שלי על הבחינה."
עידן רחמים:
"ללא צל של ספק קורס איכותי. שיעורי הווידאו מקיפים ובניגוד לקורס פרונטלי כאן אני יכול לצפות בשיעורים כמה פעמים שארצה.
אני ממליץ לכולם לפני שרצים לשלם אלפי שקלים לעצור, להירשם לקורס ולהתנסות."
רומי לוי, 21:
"קורס הפסיכומטרי של קמפוס סקר את כל נושאי הפסיכומטרי בצורה הכי רחבה ומעמיקה.
אני מרגישה שנוספו לי כלים רבים וחשובים שיעזרו לי בבחינה, שלא היו קיימים קודם לכן.״

קורסים נוספים בקמפוס:

אוניברסיטת תל אביב מכון טכנולוגי חולון, HIT מדרסה
מבוא למדעי הפסיכולוגיה ניהול משא ומתן ערבית מדוברת - מתחיליםלקטלוג הקורסים המלא בקמפוס
כללי

"השימוש בכל מידע ו/או תוכן המופיע באתר הקורס ו/או בעזרי הלימוד הנלווים הוא על אחריות המשתמש בלבד. מדינת ישראל - המשרד לשוויון חברתי ו/או כל משרד ממשלתי אחר אינה מתחייבת כי האתר ו/או עזרי הלימוד הנלווים ו/או תכניהם יענו לכל דרישות המשתמש, ו/או שהשירות לא יופרע ו/או יתקיים בזמן, בביטחה וללא טעויות. מדינת ישראל אינה מתחייבת לגבי התוצאות אשר תושגנה כתוצאה משימוש באתר ו/או בעזרי הלימוד הנלווים או לגבי הדיוק והאמינות של המידע אשר יושג באמצעות מי מהם.
מדינת ישראל אינה מתחייבת ולא תהיה אחראית לגבי תוצאות השימוש באתר הקורס ו/או בעזרי הלימוד הנלווים ולגבי מידת התאמתם לרמתו המקצועית ו/או הלימודית של הלומד. בפרט מודגש, כי אין בקבלת ציון ו/או בקבלת משוב כזה או אחר, ברמה רגילה או ברמה גבוהה, במסגרת התרגילים והבחנים שבקורס, כדי להוות אינדיקציה כלשהי או מדד כלשהו ליכולתו של הלומד להצליח בבחינה הפסיכומטרית, כולה או חלקה.
למען הסר כל ספק, בכל הקשור לבחינה הפסיכומטרית, הגוף המוסמך במדינת ישראל הוא המרכז הארצי לבחינות והערכה (ע"ר). הקורס אינו מפורסם על-ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה ואינו באחריותו."

Enroll