מי אנחנו?

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא אוניברסיטת המחקר המתפתחת ביותר בישראל. עם 20 אלף סטודנטים ויותר מ-4,000 חברי סגל בשלושה קמפוסים – בבאר-שבע, בשדה בוקר ובאילת – האוניברסיטה מגשימה את חזונו של דוד בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, שחזה שעתידה של המדינה נמצא בנגב. האוניברסיטה נמצאת במוקד הפיכתה של העיר באר-שבע למרכז סייבר לאומי, שבו חברות בינלאומיות מובילות נסמכות על מומחיותה של האוניברסיטה לצורך מחקר ופיתוח חדשניים.
למעלה מ- 50 שנה, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ממשיכה להוביל שינויים בנגב, בישראל וברחבי העולם. האוניברסיטה פועלת הן בחזית המחקר והן בקהילה. יותר משליש מהסטודנטים משתתפים בתכניות מעורבות חברתית ייחודיות, המשמשות דוגמה למוסדות אחרים בעולם. האוניברסיטה מובילה בתחומי מחקר רבים, לרבות אבטחת סייבר, רובוטיקה, ביוטכנולוגיה, חקלאות מדברית, חקר המים, לימודי ישראל והציונות, ספרות עברית, ניהול מלונאות ותיירות, מנהיגות חברתית, ננוטכנולוגיה ועוד. היא מעודדת שיתופי פעולה מולטי-דיציפלינריים עם מוסדות אקדמיים, רשויות לאומיות ומוסדות מדינה, וכן עם חברות מובילות בתעשייה, ומטפחת יזמות וחדשנות בתחומים רבים.
התאמת ההוראה למאה ה-21 היא אחד האתגרים שעמם מתמודדת האוניברסיטה. מתוך תפיסה כי ההתפתחות הטכנולוגית משפיעה על ההוראה, האוניברסיטה משקיעה בפיתוח קורסים מקוונים, MOOC, במגוון דיסציפלינות: מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי הטבע, רפואה, מדעי המחשב וההנדסה. הקורסים המקוונים של האוניברסיטה זוכים להצלחה רבה ולאלפי נרשמים/סטודנטים מרחבי הארץ והעולם.

המרצים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

פרופ' רונן ברפמן

מרצה

קצת עלי

ד"ר נדב רפופורט

מרצה

קצת עלי

פרופ' רוני שטרן

מרצה

קצת עלי

פרופ' מאיר קלך

מרצה

קצת עלי

פרופ' גיא שני

מרצה

קצת עלי

פרופ' קובי גל

מרצה

קצת עלי

פרופ' אריאל פלנר

מרצה

קצת עלי

עמית ליבנה

מתרגל

קצת עלי

פרופ' ברכה שפירא

מרצה

קצת עלי

ד"ר מרינה קוגן-סדצקי

מרצה

קצת עלי

פרופ' מיכאל אלקין

מרצה

קצת עלי

פרופ׳ מידד קיסינג'ר

מרצה

קצת עלי

פרופ' יצחק מאיר

מרצה

קצת עלי

פרופ' עמית גרוס

מרצה

קצת עלי

פרופ' דוד קטושבסקי

מרצה

קצת עלי

ד"ר שירלי בר-דוד

מרצה

קצת עלי

פרופ' ירון זיו

מרצה

קצת עלי