מי אנחנו?

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא אוניברסיטת המחקר המתפתחת ביותר בישראל. עם 20 אלף סטודנטים ויותר מ-4,000 חברי סגל בשלושה קמפוסים – בבאר-שבע, בשדה בוקר ובאילת – האוניברסיטה מגשימה את חזונו של דוד בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, שחזה שעתידה של המדינה נמצא בנגב. האוניברסיטה נמצאת במוקד הפיכתה של העיר באר-שבע למרכז סייבר לאומי, שבו חברות בינלאומיות מובילות נסמכות על מומחיותה של האוניברסיטה לצורך מחקר ופיתוח חדשניים.
לקראת שנתה ה-50, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ממשיכה להוביל שינויים בנגב, בישראל וברחבי העולם. האוניברסיטה פועלת הן בחזית המחקר והן בקהילה. יותר משליש מהסטודנטים משתתפים בתכניות מעורבות חברתית ייחודיות, המשמשות דוגמה למוסדות אחרים בעולם. האוניברסיטה מובילה בתחומי מחקר רבים, לרבות אבטחת סייבר, רובוטיקה, ביוטכנולוגיה, חקלאות מדברית, חקר המים, לימודי ישראל והציונות, ספרות עברית, ניהול מלונאות ותיירות, מנהיגות חברתית, ננוטכנולוגיה ועוד. היא מעודדת שיתופי פעולה מולטי-דיציפלינריים עם מוסדות אקדמיים, רשויות לאומיות ומוסדות מדינה, וכן עם חברות מובילות בתעשייה, ומטפחת יזמות וחדשנות בתחומים רבים.
התאמת ההוראה למאה ה-21 היא אחד האתגרים שעמם מתמודדת האוניברסיטה. מתוך תפיסה כי ההתפתחות הטכנולוגית משפיעה על ההוראה, האוניברסיטה משקיעה בפיתוח קורסים מקוונים, MOOC, במגוון דיסציפלינות: מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי הטבע, רפואה, מדעי המחשב וההנדסה. הקורסים המקוונים של האוניברסיטה זוכים להצלחה רבה ולאלפי נרשמים/סטודנטים מרחבי הארץ והעולם.

הקורסים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

המרצים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

ד"ר מרינה קוגן-סדצקי

מרצה

קצת עלי

פרופסור מיכאל אלקין

מרצה

קצת עלי

ד"ר מוטי בניטה

מרצה

קצת עלי