מי אנחנו?

בר-אילן נמנית עם האוניברסיטאות הגדולות בישראל. פועלות בה 8 פקולטות בתחומי מדעי החיים, מדעי החברה, מדעי היהדות, מדעי הרוח, מדעים מדויקים, משפטים, הנדסה, רפואה וכן יחידה ללמודים בין תחומיים.
בר-אילן מטפחת בהתמדה את המצוינות האקדמית במחקר ובהוראה והיא נמנית עם האוניברסיטאות המובילות, בין היתר בתחומי סייבר, מדעי המידע, בינה מלאכותית, חקר המוח, אנרגיה חלופית ומשפט-יהודי ודמוקרטיה. יותר מ-20 פרסי ישראל הוענקו במשך השנים לחוקרי האוניברסיטה בתחומי היהדות, החינוך, הספרות, החברה והמשפט. כמו כן, פרסים בין-לאומיים רבים ומענקי מחקר חשובים הוענקו לחוקריה בתחומי הרפואה, הכימיה, הפיזיקה ומדעי המחשב. הפקולטה למדעי היהדות של בר-אילן היא הגדולה מסוגה בעולם האקדמי ופרויקט השו"ת, הוא מהישגיה הבולטים.
גישת המחקר המובילה בבר-אילן מתמודדת עם אתגרי העתיד, בשלבה תחומי ידע שונים העוסקים במחקר רב תחומי ומורכב, במטרה להביא לשיפור משמעותי בעולמנו. בהתאם לגישה חדשנית זו הוקמו באוניברסיטה מרכזי אימפקט מונעי אתגר בתחומים מגוונים, בהם מרכז ערים חכמות, מרכז למדעי הרשתות, מרכז לסיבוכיות קוונטית, מרכז לחקר הדיכאון, מרכז לרפואה מותאמת אישית, מרכז להנעה חשמלית, מרכז למערכות מעגליות, מרכז לחקר יהדות צפון אמריקה וישראל, מרכז לאבטחת סייבר ומרכז לדמוקרטיה ויהדות. המחקר במרכזי האימפקט גובר על מגבלות תחומי הידע המסורתיים ומוביל את המדע לתגליות ולפריצות דרך משמעותיות.
בד בבד עם המחקר האקדמי, מדגישה בר-אילן גם את לימוד המורשת והערכים היהודיים. רוב הסטודנטים בקמפוס לומדים קורסי יסוד ביהדות העוסקים בתנ"ך, בתולדות עם ישראל, בתלמוד, בתורה שבעל פה ובמחשבת ישראל. קורסים אלה מקנים להם ידע והבנה בתחומי מקורות היהדות המחשבה היהודית והציונות.
ערכי המעורבות החברתית והעזרה ההדדית, גם הם חלק בלתי נפרד מפעילותה של האוניברסיטה. סטודנטים רבים, לצד חברי סגל, נרתמים לשירות הקהילה בקליניקות המקצועיות שמפעילה בר-אילן בתחומי אופטומטריה, פסיכולוגיה, משפטים ועבודה סוציאלית. הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי בגליל יוזמת פרויקטים קהילתיים התורמים לשיפור איכות חייהם של תושבי הצפון. המחויבות הבר-אילנית לערכי היהדות, הציונות והדמוקרטיה באה לידי ביטוי גם בפעילותו של המרכז למשפט יהודי ודמוקרטי וכן בכנסים ובאירועים רבים שמתקיימים בקמפוס בהשתתפות הקהל הרחב.
קמפוס בר-אילן המטופח הוא אי ירוק של שלווה הממוקם בלב ליבו של המרכז העירוני הסואן והגדול בישראל. האוניברסיטה פותחת את שעריה לפני תושבי הסביבה, מעודדת אותם לתור בשביליה וליהנות מהגנים ופינות הנוי. חברי הקהילה מוזמנים להשתתף גם במגוון פעילויות העשרה, הרצאות, כנסים ואירועים מיוחדים לכל המשפחה.
את הקמפוס פוקדים מדי יום אלפי סטודנטים מכל רחבי הארץ ומכל הדתות והעדות; וחברי סגל ומבקרים מישראל ומחו”ל. כל אלה יוצרים יחד פסיפס אנושי רב תרבותי המשקף את פני החברה הישראלית. בתכני הלימוד שלה, בערכים שהיא מקנה לתלמידיה ובאווירה הכללית השׁוֹרה בה, האוניברסיטה מעודדת ומקדמת את ערכי הסובלנות, חופש המחשבה וההידברות.

כל הקורסים

11

מרצה

8

הקורסים של אוניברסיטת בר-אילן

המרצים של אוניברסיטת בר-אילן

עקיבא קליינרמן

מתרגל

קצת עלי

ד"ר רון עדני

מתרגל

קצת עלי

פרופ' יונתן אומן

מרצה

קצת עלי

ד"ר נאוה נריה-כהן

מרצה

קצת עלי

ד"ר ארנון עצמון

קצת עלי

יובל דרבי

עוזר הוראה

קצת עלי

ד"ר מור פרסיאדו

מרצה

קצת עלי

ד"ר נילי סמט

מרצה

קצת עלי