מי אנחנו?

הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל

הטכניון הוא המוסד האוניברסיטאי הוותיק בישראל, והייתה לו השפעה מכרעת על התפתחותה המדעית-טכנולוגית של מדינת ישראל והפיכתה למעצמה בין לאומית. בטכניון לומדים כ-14,500 סטודנטים לתארים ראשונים ומתקדמים במסגרתן של 18 פקולטות ויחידות מחקר הנדסיות ומדעיות. 52 מרכזי ומכוני מחקר שונים פועלים בטכניון במגוון תחומים.

הטכניון, שנוסד ב-1912, נמנה עם 100 האוניברסיטאות המובילות בעולם על פי הדירוג היוקרתי של אוניברסיטת שנחאי, והוא קנה לעצמו שם עולמי בעבודתו החלוצית בתחומים רבים: ננו-טכנולוגיה, מדעי החיים, תאי גזע, ניהול מים, אנרגיה בת קיימא, טכנולוגיות מידע, ביו-טכנולוגיה, הנדסת חומרים, הנדסת חלל והנדסת תעשייה וניהול. הטכניון הוא אחד מעשר אוניברסיטאות בעולם שבנו לוויינים ושיגרו אותם לחלל.

לאחרונה סקרה חברת המידע הפיננסי בלומברג את החברות הטכנולוגיות הגדולות בארה"ב כדי לבדוק באילו אוניברסיטאות למדו מנכ"לי החברות. הטכניון דורג במקום 7 בעולם, כשהוא חולק את מקומו זה עם אוניברסיטת MIT. חשיבותו של הטכניון למדינת ישראל ניכרת גם בהשפעתו על סביבותיה של חיפה, שבה ממוקם הטכניון, ובה הקימו חברות כמו קוואלקום, גוגל, מיקרוסופט,IBM, אפל ואינטל מרכזי פיתוח ואת משרדיהן הראשיים בישראל.

בדצמבר 2011, נבחרו הטכניון ואוניברסיטת קורנל, על ידי עיריית ניו יורק בראשות מייקל בלומברג, להקים מכון לקידום החדשנות - Jacobs Technion-Cornell Innovation Institute (JTCII) , באי רוזוולט בניו-יורק. הקמתו של מכון גואנגדונג-טכניון מכון טכנולוגי לישראל בסין ב-2013, היא הוכחה נוספת לחשיבותו הבינלאומית של הטכניון.

לבוגרי הטכניון השפעה חשובה על הכלכלה הגלובאלית באמצעות טכנולוגיות מתקדמות אותן הם פיתחו וכן בהובלת חברות גלובליות להצלחות מסחריות מרשימות. כרבע מבוגרי הטכניון הקימו חברות, או הגיעו לתפקידי ניהול בכירים ביותר בתאגידים בינלאומיים גדולים. הכנסותיהן השנתיות של חברות היי-טק המנוהלות על ידי בוגרי הטכניון, עומדות על 18.6 מיליארד דולר. כמו כן רבע מבוגרי הטכניון הגישו בקשות לרישום פטנטים על שמם. בוגרי הטכניון וחברי הסגל שלו הובילו פיתוחים כגון: "אזילקט" - תרופה המעכבת את מחלת הפרקינסון, השקיה באמצעות טפטפות ומערכת ההגנה מפני טילים - "כיפת ברזל".

בעשור האחרון זכו שלושה פרופסורים מן הטכניון בפרס נובל בכימיה – אברהם הרשקו ואהרן צ'חנובר (2004) ודן שכטמן (2011).

קורסים

5

מרצה

2

המרצים של הטכניון
Prof. Dov Dori

Prof. Dov Dori
| הטכניון

Professor Dov Dori, Fellow of IEEE, INCOSE, and IAPR, is Head of the Enterprise Systems Modeling Laboratory at Technion, Israel Institute of Technology. He has intermittently been Visiting Professor at MIT, where he holds an adjunct position with the Systems Design and Management graduate program. Since 1993, when Dr. Dori invented Object-Process Methodology (OPM), he has been central to the field of Model-Based Systems Engineering. OPM is the first conceptual modeling language and methodology recognized as industry standard ISO 19450:2015. Prof. Dori has authored over 300 highly cited publications. He has supervised over 50 graduate students in Israel and USA, of whom 13 are faculty members in several countries. Prof. Dori has chaired nine international conferences. He was Associate Editor of IEEE T-PAMI and Systems Engineering, and Co-Chair of the IEEE Society on SMC, TC on Model-based Systems Engineering. His 2002 book on OPM has been cited over 600 times. His book on Model-Based Systems Engineering is the basis for this edX MOOC. His research has been funded by public and industrial sponsors, including the EU, Whirlpool, and Airbus. He has received various research and innovation awards and is a member of the Omega Alpha Association - International Honor Society for Systems Engineering.

קצת עלי

פרופסור מוריס אייזן

פרופסור

פרופסור מוריס אייזן
פרופסור | הטכניון

מוריס אייזן עלה לישראל בשנת 1977 מקולומביה שבדרום אמריקה. תחת הנחייתו של פרופ' יוחנן בלום, הוא קיבל PhD מאוניברסיטה עברית בירושלים. ב-1990 קיבל מלגה של פוסט דוקטורט ממכון וייצמן להתשלמות אצל פרופ' טובין ג'. מארקס באוניברסיטת Northwestern. ב-1993 קיבל מלגה של State of Israel Alon Fellowship והצטרף לפקולטה לכימיה בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל (משנת 2007 הפקולטה לכימיה ע"ש שוליך). משנת 2003 הינו פרופסור המכהן של Samuel O. Friedlander Academic Chair in Chemistry.

קצת עלי