מי אנחנו?

אוניברסיטת חיפה נוסדה בשנת 1972 וייעודה המרכזי הוא לקיים מחקר והוראה אקדמית מצטיינים. אנחנו, באוניברסיטת חיפה, מאמינים שפריצות דרך מדעיות, מחייבות שבירה של הכללים הקיימים ונסמכות על חשיבה יצירתית וביקורתית. אוניברסיטת חיפה משקיעה משאבים עצומים במחקר חוצה תחומים ודיסציפלינות ויוצרת אגב כך "ענני" ידע חדשים, התואמים את הסביבה הדינאמית של המאה ה-21.
אוניברסיטת חיפה היא אוניברסיטת המחקר הגדולה בצפון ומגלמת בגאווה את המרקם החברתי בו הוא מתקיים, באמצעות שורה ארוכה של שיתופי פעולה חוץ ופנים מוסדיים ופעילויות חברתיות מגוונות.
אוניברסיטת חיפה מצטיינת בתחומים רבים והיא מהמובילות בישראל בתחומים כמו מדעי הרוח, מדעי החברה, משפטים, רווחה ובריאות , מדעי טבע, חינוך וניהול. האוניברסיטה נבחרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה להוביל את המחקר בישראל בתחומי מדעי הים וחינוך בחברת המידע. בשנת 2017 זכתה אוניברסיטת חיפה בחמישה קולות קוראים להפקת קורסים מקוונים בפלטפורמת קמפוס. הקורסים שעלו עד כה בפלטפורמת edx הוא Critical Thinking: Fundamentals of Good Reasoning עם קרוב ל- 2,000 סטודנטים רשומים מרחבי העולם. הקורס הנוסף הוא קורס ביואתיקה, הדן בסוגיות אתיות בתחום הרפואה.

קורסים

8

מרצה

7

המרצים של אוניברסיטת חיפה
פרופ' יונתן ברג

מרצה

פרופ' יונתן ברג
מרצה | אוניברסיטת חיפה

מלמד חשיבה ביקורתית למעלה מ-40 שנה, בעיקר באוניברסיטת חיפה, היכן שהוא חבר בחוג לפילוסופיה.

 

חינוך:

  • PhD, פילוסופיה, UCLA, 1983
  • AB,פילוסופיה ומתמטיקה

UC,Berkeley,1976

תחומי התמחות:

  • חשיבה ביקורטית
  • פילוסופיה של הלשון
  • לוגיקה פילוסופית

ספרים:

לוגיקה יישומית: עקרונות הטיעון. ירושלים: מכון ברנקו וייס ומשרד החינוך, 1998.

Direct Belief: An Essay on the Semantics, Pragmatics, and Metaphysics of Belief.
Mouton Series in Pragmatics, 13. Berlin and Boston: De Gruyter Mouton, 2012

קצת עלי

עמיר פריימן

עמיר פריימן
| אוניברסיטת חיפה

חוקר רוחניות מבפנים ומבחוץ, עורך-שותף של שני ספרים בנושא החיבור בין חינוך לבין חקירה והעמקה פילוסופית-רוחנית, כתב ספר בשם "מערבולות רוח" על יחסי מורה-תלמיד בדרך הרוחנית. דוקטורנט בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה, חוקר וכותב דוקטורט וספר בנושא של "חיים מוארים: מחקר מבוסס-ראיונות של אקזמפלרים רוחניים".

קצת עלי

ד"ר אביבה ברקוביץ' – אוחנה

ד"ר אביבה ברקוביץ' – אוחנה
| אוניברסיטת חיפה

מרצה בכירה בפקולטה לחינוך אונ' חיפה, בחוג לייעוץ והתפתחות האדם ובחוג ללמידה, הוראה והדרכה.
כחוקרת מוח, מחקרה עוסקת במנגנונים המוחיים של תרגול מדיטציה, עם התמקדות בתחושת העצמי, והקשרם לחינוך ופסיכותרפיה.

קצת עלי

יפית אורבך

מפתחת למידה ועוזרת הוראה

יפית אורבך
מפתחת למידה ועוזרת הוראה | אוניברסיטת חיפה

בעלת תואר ראשון בחינוך ותואר שני בהנחיית קבוצות. מנחת קבוצות חמלה עצמית והשתלמויות מורים לחמלה עצמית והכרת הטוב. חברה ב"מרכז לחקר וטיפוח רוח האדם" באוניברסיטת חיפה.

קצת עלי

פרופ' עפרה מייזלס

מפתחת הקורס ומרצה ראשית

פרופ' עפרה מייזלס
מפתחת הקורס ומרצה ראשית | אוניברסיטת חיפה

פרופסור מן המניין לפסיכולוגיה התפתחותית בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה. שירתה כדיקנית הפקולטה משנת 2006 עד 2012, יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך 2012-2013). פסיכולוגית קלינית מוסמכת. ראש המרכז הרב-אוניברסיטאי לחקר וטיפוח רוח האדם (בהקמה).
תחום התמחותה הוא מחקר בנושא של יחסים בין הורים לילדים תוך התמקדות בהקשר הישראלי של המעבר מהתבגרות לבגרות. במקביל היא חקרה את המערכת המוטיבציונית של טיפול Caring כפי שהיא באה לידי ביטוי בהקשרים שונים ופרסמה ספר שעסק בכך – The Caring Motivation. בשנים האחרונות היא מתמקדת בחשיבה ומחקר בנושאים שקשורים למימד הרוחני של ההתפתחות האנושית וארגנה ביחד עם עמיתים כנסים אקדמיים העוסקים ברוחניות כמו: הכנס לחקר רוחניות עכשווית, פדגוגיה מתבוננת, שערים לרוח בפסיכותרפיה וייעוץ.

 

קצת עלי

ד"ר אפרת גיל

מומחית ברפואה פנימית ובגריאטריה מרצה

ד"ר אפרת גיל
מומחית ברפואה פנימית ובגריאטריה מרצה | אוניברסיטת חיפה

דר' אפרת גיל, בוגרת תואר ראשון בכימיה ותואר דר' לרפואה מהטכניון, התמחתה ברפואה פנימית במרכז הרפואי בני ציון, וברפואה גריאטרית במרכז הגריאטרי-שיקומי פלימן בחיפה. הקימה וניהלה יחידה ליעוץ גריאטרי במרכז הרפואי בני ציון, משמשת כיום כגריאטרית המרחבית בשרותי בריאות כללית, מחוז חיפה וג"מ ובי"ח כרמל. עוסקת רבות בהוראת סטודנטים לרפואה ולסיעוד, סטאז'רים ומתמחים. מתעניינת במיוחד בסיבוכי אשפוז בזקנים בדגש על דליריום, רצף טיפולי, ודמנציה מתקדמת.

קצת עלי

פרופ' אנה זיסברג

מרצה וחוקרת בסיעוד וגרונטולוגיה

פרופ' אנה זיסברג
מרצה וחוקרת בסיעוד וגרונטולוגיה | אוניברסיטת חיפה

פרופסור אנה זיסברג, החוג לסיעוד אוניברסיטת חיפה, בוגרת תואר ראשון ושני בסיעוד מאוניברסיטת תל-אביב, תואר דוקטור בגרונטולוגיה וסיעוד באוניברסיטת וושינגטון, סיאטל ארה"ב. בעלת ניסיון מעשי בטיפול באדם הזקן במסגרת אשפוז במחלקות פנימיות וגריאטריות. בשנים אחרונות חוקרת השפעה של תחלואה אקוטית וכרונית על תוצאים בריאותיים ואיכות החיים של האדם הזקן. מחקריה מנסים לתרום לשיפור איכות הטיפול בזקנים במערכות הבריאות הציבוריות לכל אורכה של השרשרת הטיפולית מקהילה ועד למוסדות הסיעודיים, בדגש על אשפוז קצר טווח בבית חולים.

קצת עלי