מי אנחנו?

אוניברסיטת חיפה נוסדה בשנת 1972 וייעודה המרכזי הוא לקיים מחקר והוראה אקדמית מצטיינים. אנחנו, באוניברסיטת חיפה, מאמינים שפריצות דרך מדעיות, מחייבות שבירה של הכללים הקיימים ונסמכות על חשיבה יצירתית וביקורתית. אוניברסיטת חיפה משקיעה משאבים עצומים במחקר חוצה תחומים ודיסציפלינות ויוצרת אגב כך "ענני" ידע חדשים, התואמים את הסביבה הדינאמית של המאה ה-21.
אוניברסיטת חיפה היא אוניברסיטת המחקר הגדולה בצפון ומגלמת בגאווה את המרקם החברתי בו הוא מתקיים, באמצעות שורה ארוכה של שיתופי פעולה חוץ ופנים מוסדיים ופעילויות חברתיות מגוונות.
אוניברסיטת חיפה מצטיינת בתחומים רבים והיא מהמובילות בישראל בתחומים כמו מדעי הרוח, מדעי החברה, משפטים, רווחה ובריאות , מדעי טבע, חינוך וניהול. האוניברסיטה נבחרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה להוביל את המחקר בישראל בתחומי מדעי הים וחינוך בחברת המידע. בשנת 2017 זכתה אוניברסיטת חיפה בחמישה קולות קוראים להפקת קורסים מקוונים בפלטפורמת קמפוס. הקורסים שעלו עד כה בפלטפורמת edx הוא Critical Thinking: Fundamentals of Good Reasoning עם קרוב ל- 2,000 סטודנטים רשומים מרחבי העולם. הקורס הנוסף הוא קורס ביואתיקה, הדן בסוגיות אתיות בתחום הרפואה.

קורסים

5

מרצה

4

המרצים של אוניברסיטת חיפה
עמיר פריימן

עמיר פריימן
| אוניברסיטת חיפה

חוקר רוחניות מבפנים ומבחוץ, עורך-שותף של שני ספרים בנושא החיבור בין חינוך לבין חקירה והעמקה פילוסופית-רוחנית, כתב ספר בשם "מערבולות רוח" על יחסי מורה-תלמיד בדרך הרוחנית. דוקטורנט בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה, חוקר וכותב דוקטורט וספר בנושא של "חיים מוארים: מחקר מבוסס-ראיונות של אקזמפלרים רוחניים".

קצת עלי

ד"ר אביבה ברקוביץ' – אוחנה

ד"ר אביבה ברקוביץ' – אוחנה
| אוניברסיטת חיפה

מרצה בכירה בפקולטה לחינוך אונ' חיפה, בחוג לייעוץ והתפתחות האדם ובחוג ללמידה, הוראה והדרכה.
כחוקרת מוח, מחקרה עוסקת במנגנונים המוחיים של תרגול מדיטציה, עם התמקדות בתחושת העצמי, והקשרם לחינוך ופסיכותרפיה.

קצת עלי

יפית אורבך

מפתחת למידה ועוזרת הוראה

יפית אורבך
מפתחת למידה ועוזרת הוראה | אוניברסיטת חיפה

בעלת תואר ראשון בחינוך ותואר שני בהנחיית קבוצות. מנחת קבוצות חמלה עצמית והשתלמויות מורים לחמלה עצמית והכרת הטוב. חברה ב"מרכז לחקר וטיפוח רוח האדם" באוניברסיטת חיפה.

קצת עלי

פרופ' עפרה מייזלס

מפתחת הקורס ומרצה ראשית

פרופ' עפרה מייזלס
מפתחת הקורס ומרצה ראשית | אוניברסיטת חיפה

פרופסור מן המניין לפסיכולוגיה התפתחותית בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה. שירתה כדיקנית הפקולטה משנת 2006 עד 2012, יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך 2012-2013). פסיכולוגית קלינית מוסמכת. ראש המרכז הרב-אוניברסיטאי לחקר וטיפוח רוח האדם (בהקמה).
תחום התמחותה הוא מחקר בנושא של יחסים בין הורים לילדים תוך התמקדות בהקשר הישראלי של המעבר מהתבגרות לבגרות. במקביל היא חקרה את המערכת המוטיבציונית של טיפול Caring כפי שהיא באה לידי ביטוי בהקשרים שונים ופרסמה ספר שעסק בכך – The Caring Motivation. בשנים האחרונות היא מתמקדת בחשיבה ומחקר בנושאים שקשורים למימד הרוחני של ההתפתחות האנושית וארגנה ביחד עם עמיתים כנסים אקדמיים העוסקים ברוחניות כמו: הכנס לחקר רוחניות עכשווית, פדגוגיה מתבוננת, שערים לרוח בפסיכותרפיה וייעוץ.

 

קצת עלי