מי אנחנו?

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא אוניברסיטת המחקר המתפתחת ביותר בישראל. עם 20 אלף סטודנטים ויותר מ-4,000 חברי סגל בשלושה קמפוסים – בבאר-שבע, בשדה בוקר ובאילת – האוניברסיטה מגשימה את חזונו של דוד בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, שחזה שעתידה של המדינה נמצא בנגב. האוניברסיטה נמצאת במוקד הפיכתה של העיר באר-שבע למרכז סייבר לאומי, שבו חברות בינלאומיות מובילות נסמכות על מומחיותה של האוניברסיטה לצורך מחקר ופיתוח חדשניים.
לקראת שנתה ה-50, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ממשיכה להוביל שינויים בנגב, בישראל וברחבי העולם. האוניברסיטה פועלת הן בחזית המחקר והן בקהילה. יותר משליש מהסטודנטים משתתפים בתכניות מעורבות חברתית ייחודיות, המשמשות דוגמה למוסדות אחרים בעולם. האוניברסיטה מובילה בתחומי מחקר רבים, לרבות אבטחת סייבר, רובוטיקה, ביוטכנולוגיה, חקלאות מדברית, חקר המים, לימודי ישראל והציונות, ספרות עברית, ניהול מלונאות ותיירות, מנהיגות חברתית, ננוטכנולוגיה ועוד. היא מעודדת שיתופי פעולה מולטי-דיציפלינריים עם מוסדות אקדמיים, רשויות לאומיות ומוסדות מדינה, וכן עם חברות מובילות בתעשייה, ומטפחת יזמות וחדשנות בתחומים רבים.
התאמת ההוראה למאה ה-21 היא אחד האתגרים שעמם מתמודדת האוניברסיטה. מתוך תפיסה כי ההתפתחות הטכנולוגית משפיעה על ההוראה, האוניברסיטה משקיעה בפיתוח קורסים מקוונים, MOOC, במגוון דיסציפלינות: מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי הטבע, רפואה, מדעי המחשב וההנדסה. הקורסים המקוונים של האוניברסיטה זוכים להצלחה רבה ולאלפי נרשמים/סטודנטים מרחבי הארץ והעולם.

הקורסים של אוניברסיטת בן גוריון

המרצים של אוניברסיטת בן גוריון
ד"ר עמית דביר

ד"ר עמית דביר
| אוניברסיטת בן גוריון

ד"ר עמית דביר סיים את לימודיו לתואר ראשון, שני ושלישי באוניברסיטת בן גוריון בשנים 2002, 2004, 2010 בהתאמה. לאחר סיום לימודי הדוקטורט היה ד"ר דביר תלמיד פוסטדוקטורט במלגת מארי קארי במעבדת CrySyS באוניברסיטת HIT-BME בבודפשט, הונגריה.

 

משנת 2015 משמש ד"ר דביר איש סגל בכיר במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת אריאל, ובין היתר מרכז את מסלול הסייבר לסטודנטים מצטיינים במחלקה למדעי המחשב. ד"ר דביר לימד את הקורס המוצע במספר רב של מוסדות בארץ ובחו"ל.

קצת עלי

ד"ר מוטי בניטה

מרצה

ד"ר מוטי בניטה
מרצה | אוניברסיטת בן גוריון

חוקר מוטיבציה וויסות רגשות. חבר סגל בדרגת מרצה במחלקה לחינוך באוניברסיטת בן גוריון. מתעניין בתהליכים שבהם אנשים (ילדים, הורים ומורים) מפנימים מטרות וערכים והופכים אותם לשלהם, ובקשר של תהליכי הפנמה אלה לתהליכי ויסות רגשות. זכה במענק מטעם הקרן הישראלית למדעים למחקר שמטרתו לבחון את תהליכי ההפנמה של ערכים בכיתה. פסיכולוג קליני ומטפל במתבגרים ומבוגרים בקליניקה פרטית.

קצת עלי

פרופ' דניאל חיימוביץ

מרצה

פרופ' דניאל חיימוביץ
מרצה | אוניברסיטת בן גוריון

דניאל חיימוביץ מכהן בימים אלה כנשיא אוניברסיטת ב-גוריון שבנגב. בתפקידו הקודם היה דקאן הפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת תל אביב. פרופ' חיימוביץ מוביל מחקרים פורצי דרך בתחום הגנטיקה של הצמח.

קצת עלי